Dziś jest sobota, 13 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Ernest, Malgorzata

III NIEDZIELA ZWYKŁA

dn. 22 sty 2022

23 stycznia 2022

 1.  Dziś Kościół w Polsce przeżywa Niedzielę Słowa Bożego, która ma nam pomóc w przyjmowaniu tego Bożego daru do naszego życia.
 2. Tydzień w liturgii:
  – w wtorek święto Nawrócenia św. Pawła,
  – w środę św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów,
  – w piątek św. Tomasza z Akwinu, doktora Kościoła, patrona teologów oraz uczelni i szkół katolickich.
 3. W najbliższą środę na Mszę św. z Nowenną do św. Józefa zapraszam wszystkich mężczyzn, którym bliska jest osoba św. Józefa, naszego patrona. Okolicznościowe słowo Boże wygłosi ks. prałat Kazimierz Mielczarek. Po Mszy św. krótkie spotkanie informacyjne dot. odradzającego się Bractwa św. Józefa, na które zapraszam kandydatów, sympatyków oraz wszystkie osoby, które chciałyby dowiedzieć się więcej na ten temat.
 4. Pragnę serdecznie podziękować rodzinom naszej parafii za udział we wspólnej modlitwie podczas Mszy św. sprawowanych w ramach spotkań kolędowych. Zdecydowana większość rodzin (najczęściej w osobach kilku przedstawicieli) skorzystała z zaproszenia do udziału w tej formie kolędy. Bóg zapłać za życzliwą obecność i ofiarę na cele kościelne oraz za dołączone do wielu kopert życzenia świąteczno-noworoczne dla ks. proboszcza.
 5. Na parafialnej stronie internetowej pojawił się program parafialnej pielgrzymki do Francji „Szlakiem gotyckich katedr i zamków nad Loarą”, która odbędzie się na przełomie czerwca i lipca tego roku.
 6. Zbliża się święto MB Gromnicznej. Za tydzień można będzie zaopatrzyć się w gromnice. Poświęcone w kościele 2 lutego, są znakiem Bożej obecności w naszych domach.
 7. Dziękuję wszystkim osobom, które zechciały ubogacić naszą internetową galerię starych  zdjęć fotografiami z własnych albumów. Zdjęcia te ukazują dawne życie, ciężką pracę, ale też religijność naszych przodków. Zachęcam do oglądania. W zakrystii można dziś odebrać pożyczone zdjęcia.
 8. W środę 3 lutego odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dochód ze zbiórki przeznaczony zostanie na wsparcie misji. Za tydzień przypomną o tym i wskaże miejsce składowania.
 9. Polecam najnowszy numer „Niedzieli”, a w nim m.in. artykuł o tym jak czytać Pismo Święte, aby przemieniało nasze życie
 10. Intencje mszalne

 

«

III NIEDZIELA ZWYKŁA

»