Dziś jest czwartek, 18 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Emil, Erwin

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

dn. 16 sty 2022

16 stycznia 2022

  1.  Od jutra w Kościele powszechnym przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Będzie to czas szczególnej modlitwy o jedność serc i ducha podzielonych chrześcijan, a więc: katolików, prawosławnych i protestantów.
  2. Spotkanie przed bierzmowaniem dla młodzieży z kl. 8 SP w piątek o 15.30.
  3. Pragnę serdecznie podziękować za wspólną modlitwę podczas Mszy św. kolędowych, które sprawowane były w minionym tygodniu w intencji rodzin naszej parafii. Bóg zapłać za życzliwą obecność i ofiarę. Podczas mszy św. za Parafian sprawowanych w każdą niedzielę i uroczystości modlimy się za ofiarodawców, a zmarłych naszych dobrodziejów polecamy Bożemu Miłosierdziu w coniedzielnych wypominkach. W tym tygodniu będziemy modlić się z mieszkańcami …
  4. Wszystkim babciom i dziadkom, którzy w piątek i sobotę będą przeżywać swoje święta życzymy wielu Bożych łask, zdrowia i siły.
  5. Polecam lekturę tygodnika „Niedziela”, a w nim szczególnie artykuł „Biskup jasnogórski” o zmarłym niedawno pierwszym metropolicie częstochowskim ks. abp. Stanisławie Nowaku. W tygodniku również o mających wejść w życie nowych przepisach dot. cmentarzy i pochówku zmarłych.
  6. Dzisiaj ostatnia szansa, żeby zobaczyć wystawę pt. „Królowa Polski o wielu obliczach, która od 1-go stycznia prezentowana jest w domu parafialnym.
  7. 19 marca w uroczystość św. Józefa zainauguruje swoją działalność Bractwa św. Józefa, które w naszej parafii istniało od niepamiętnych czasów. Dziękuję panom, którzy dotychczas zgłosili chęć uczestnictwa w tej wspólnocie, a osoby, które przed wstąpieniem w szeregi bractwa chciałyby jeszcze uzyskać więcej informacji proszę o kontakt ze mną.
  8. KGW w Patrzykowie serdecznie dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w akcję Paczuszka dla Maluszka.   Dzięki Państwa hojności udało się zebrać produkty dla małych dzieci o wartości około 3300 złotych. Wspomogły one pracę takich placówek w Częstochowie jak Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy dla dzieci Ufność, w którym przebywają ciężko chore dzieci do 4. roku życia, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy na ulicy Słowackiego, Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny Dom Życia oraz podopiecznych wspólnoty Pielgrzymi Niepokalanej.
  9. Intencje mszalne
«

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

»