Dziś jest piątek, 12 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Jan, Brunon

Niedziela Chrztu Pańskiego

dn. 08 sty 2022

9.01.2022

 1. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy okres Bożego Narodzenia. Zwyczaj śpiewania kolęd zachowujemy do 2 lutego. Święto Chrztu Pańskiego jest okazją do tego, aby podziękować Bogu za Sakrament Chrztu Świętego i odnowić nasze przyrzeczenia chrzcielne. Dlatego też dziś dzieci pierwszokomunijne w obecności rodziców odbierają świece, które zostaną zapalone w dniu I Komunii św., kiedy to po raz pierwszy odnowią swoje przyrzeczenia chrzcielne.
 2. Katecheza przed Bierzmowaniem
  – dla klasy VI i VII w piątek o godz. 15:30 w kościele
  – dla kandydatów ze szkół ponadpodstawowych w sobotę o godz. 10:30 (obecność obowiązkowa)
 3. Dziękuję za ofiary złożone dziś na tacę z przeznaczeniem na remonty i inwestycje.
 4. Pragnę serdecznie podziękować za wspólną modlitwę podczas Mszy św. kolędowych, które sprawowane były w minionym tygodniu w intencji rodzin z ulic Radomszczańskiej i Szkolnej w Makowiskach oraz z Janek. Bóg zapłać za obecność i ofiarę. Pamiętajmy, żeby po Mszy św. kolędowej zabrać do domu wodę święconą oraz kredę dla oznaczenia drzwi, która jest w zestawie z kadzidłem i węgielkiem. W tym tygodniu … (harmonogram kolędowy)
 5. Rodziny, które w okresie kolędowym chciałyby poświęcić nowy dom czy mieszkanie łącząc to wydarzenie z indywidualną wizytą duszpasterską, proszone są o kontakt w zakrystii.
 6. Zapraszam do odwiedzenia wystawy pt. „Królowa Polski o wielu obliczach”, którą jeszcze można oglądać w domu parafialnym.
 7. Jutro o godz. 12.00 pogrzeb śp. Krystyny Wójcik z Patrzykowa. Wieczny odpoczynek
 8. Intencje mszalne
«

Niedziela Chrztu Pańskiego

»