Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

Niedziela Świętej Rodziny

dn. 26 gru 2021

26 grudnia 2021 r.

 1. Dziś obchodzimy Święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest ono szczególnym świętem rodzin chrześcijańskich. Po każdej Mszy św. odmówimy specjalną modlitwę w intencji rodzin.
 2. Tydzień w służbie Bożej:
  – w poniedziałek święto św. Jana Apostoła,
  – we wtorek święto Świętych Młodzianków.
 3. Zgodnie z odczytanym ostatnio listem Księdza Arcybiskupa, kolęda odbędzie się w tej samej formie co w ub. roku. Od wtorku rozpoczną się Msze św. kolędowe sprawowane w intencji mieszkańców poszczególnych ulic i wiosek. I tak:
 • Wtorek, 28 grudnia 2021 r., godz. 17:00 – rodziny Patrzykowa Centralnego
 • Czwartek, 30 grudnia, godz. 17:00 – mieszk. pozostałych części Patrzykowa – Pasieki i Majdy
 • Poniedziałek, 3 stycznia, godz. 17:00 – dla mieszkańców Makowisk, ul. Radomszczańska od początkowych numerów do kościoła. Dalszy harmonogram podany zostanie w przyszłą niedzielę.
 1. Piątek jest ostatnim dniem starego roku i wspomnieniem liturgicznym św. Sylwestra, papieża. Zapraszam na mszę św. o godz. 16.00 z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym, podczas której będziemy modlić się w intencji ofiarodawców i dobrodziejów naszego kościoła i parafii – słowem tych wszystkich, którzy swoją modlitwą, pracą i ofiarnym groszem wspierali podejmowane w mijającym roku działania.
 2. Biorąc pod uwagę charakter ostatniego dnia roku kalendarzowego, który przypada w piątek, ks. Abp udziela wszystkim osobom przebywającym w granicach archidiecezji częstochowskiej, dyspensy od obowiązku zachowania pokutnego charakteru piątku oraz od obowiązku wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych.
 3. W sobotę, 1-szy dzień nowego roku, obchodzimy Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to święto nakazane, a więc obowiązuje nas udział w Eucharystii. Pierwsza msza św. o godz. 9.00.
«

Niedziela Świętej Rodziny

»