Dziś jest sobota, 13 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Ernest, Malgorzata

IV NiedzielaAdwentu

dn. 18 gru 2021

19 grudnia 2021 r.

  1.  Dobiega końca adwentowe oczekiwanie na przyjście Pana Jezusa. Dziękuję dzieciom i wszystkim innym uczestnikom rorat, którzy przychodzili nieraz całym rodzinami za codzienny udział w Mszach św. roratnich, za piękne świadectwo wiary, ale także przywiązania do tradycji. W najbliższy piątek Wigilia Bożego Narodzenia. O godz. 9.00 rano Msza św. „na powitanie żłóbka”, na którą zapraszam dzieci biorące udział w tegorocznych roratach.
  2. Uroczysta  Pasterka zostanie odprawiona o północy. Pamiętajmy o chrześcijańskim przeżywaniu wieczerzy wigilijnej – odczytanie fragmentu Pisma Św. o narodzeniu Pana Jezusa, modlitwa za żywych i zmarłych, dzielenie się opłatkiem, śpiew kolęd. Obrzęd Wieczerzy wigilijnej dołączony jest do opłatków.
  3. W Boże Narodzenie i w święto św. Szczepana Msze św. w porządku niedzielnym.
  4. Chcę podziękować wszystkim, którzy zakupili i zakupią jeszcze rozprowadzane przez Caritas świece, włączając się tym samym w akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  5. Przy stoliku u ministrantów można jeszcze zakupić świece na stół wigilijny i pięknie komponujące się z nimi stroiki pachnące lasem, są także ciekawe książki na prezent pod choinkę (szczególnie polecam tę o Służebnicy Bożej, wizjonerce Wandzie Malczewskiej w cenie 20 zł.”)
  6. Rozprowadzamy dziś nowy numer Opiekuna. Zachęcam do zapoznania się z treścią gazetki. Znajdziemy tam m.in. fotorelacje z życia parafii, art. o wyrobie świec woskowych w Gajęcicach w XIX i XX w., „Mundur zamiast sutanny” – pod tym  tytułem ukaże się cykl wspomnień śp. ks. St. Ładochy z pobytu w jednostce wojskowej dla kleryków w Bartoszycach; jest informacja o tym, jak skorzystać z ulgi podatkowej przekazując darowiznę na cele kultu relig. oraz galeria zdjęć Ze starego albumu.
  7. W imieniu Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Makowiskach zapraszam wszystkich na przedświąteczny kiermasz w domu parafialnym. Można dziś zakupić piękne stroiki wykonane przez dzieci oraz skosztować domowych ciast przygotowanych przez rodziców; serwowana jest kawa i herbata. O godz. 11.30 chór szkolny zaprasza na wspólne kolędowanie w kościele. Kiermasz potrwa od godz. 9.00 do 14.00”
  8. W środę po roratach będziemy dekorować świątecznie kościół tradycyjnie zapraszam do pomocy młodzież.
  9. Ofiara na kościół ze Starych Gajęcic – 100 zł.
  10. Intencje mszalne

 

 

«

IV NiedzielaAdwentu

»