Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

III Niedziela Adwentu

dn. 11 gru 2021

13 grudnia 2020 r.

  1. Dziś przeżywamy Niedzielę Radości („Gaudete”). Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego.
  2. W środę 8 grudnia br. zakończył się specjalny Rok poświęcony Opiekunowi Jezusa – Świętemu Józefowi. Rok wcześniej, na inaugurację obchodów, papież Franciszek udzielił daru specjalnych Odpustów, a w Liście apostolskim „Patris corde” przypomniał, że: „wszyscy mogą znaleźć w św. Józefie, mężu, który przechodzi niezauważony (…) orędownika, pomocnika i przewodnika w chwilach trudnych”. Ponieważ żyjemy w parafii, która nosi jego imię, osoba św. Józefa jest nam szczególnie bliska. Był to więc i dla nas czas odkrywania i umacniania duchowej więzi z naszym patronem. Dziękujemy Panu Bogu za ten czas duchowych darów, jakie otrzymaliśmy przez wstawiennictwo Opiekuna Świętej Rodziny. Odradzające się Bractwo św. Józefa zainauguruje swą działalność w naszej parafii 19 marca w uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.
  3. Ze względu na duże zainteresowanie wystawą pt. „Królowa Polski o wielu obliczach”, której wernisaż miał się rozpocząć dzisiaj, dotrze ona do nas dopiero pod koniec grudnia.
  4. Niebawem będziemy dekorować świątecznie kościół. Gdyby ktoś chciał ofiarować do kościoła choinkę z własnej posesji to bardzo proszę o kontakt w najbliższym czasie.
  5. W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki wigilijne, świece Caritas. W tym tygodniu ukaże się już świąteczny numer Opiekuna.
  6. Składam serdeczne Bóg Zapłać rodzinie z Gajęcic Starych za ufundowanie, w którym sprawowana jest dziś. Eucharystia, dziękuję za złożoną dziś ofiarę na cele gospodarcze, a rodzinom z Czerkies i Patrzykowa za ofiarę w wys. 100 zł. przekazaną na konto parafii.
  7. Ogłoszenie Rady Rodziców. „Rada Rodziców wraz z dziećmi – uczniami Szkoły Podstawowej w Makowiskach zaprasza wszystkich na kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w przyszłą niedzielę, 19 grudnia, w domu parafialnym ARKA. Już po Mszy św. o godz. 9.00 można będzie podziwiać i zakupić stroiki świąteczne wykonane przez nasze dzieci oraz skosztować domowych ciast przygotowanych przez rodziców, usiąść przy kawie i herbacie i poczuć już atmosferę świąt Bożego Narodzenia. O godz. 11.30 chór szkolny zaprasza na wspólne kolędowanie w kościele. Kiermasz potrwa do godz. 14.00”
  8. Intencje mszalne
«

III Niedziela Adwentu

»