Dziś jest środa, 24 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Kinga, Krystyna

II Niedziela Adwentu

dn. 04 gru 2021

5.12.2021

 1. Przeżywamy parafialne rekolekcje adwentowe. Są one naszym to nasze duchowym przygotowaniem do świąt Bożego Narodzenia. Dziękuję o. dr Rafałowi Kwiatkowskiemu z klasztoru w Niepokalanowie za przyjęcie zaproszenia i głoszone nam rekolekcyjne nauki.
 2. Dziś, w 2 niedzielę adwentu  przeżywamy dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie. We wszystkich polskich parafiach – także u nas – odbywa się z inicjatywy Caritas  zbiórka ofiar do puszek.
 3. Przedświąteczne odwiedziny w domach Parafian chorych i starszych wiekiem będą w najbliższy czwartek od godz. 9.00.
 4. Jutro i pojutrze roraty będą pół godz. wcześniej (16.00). Dzieci razem ze świętą rodziną odbywają wyjątkową podróż z Nazaretu do Betlejem poznając bliżej m.in. historię i geografię Ziemi Świętej. Zachęćmy dzieci, ale i sami znajdźmy czas by choć dwa razy w tym adwencie przyjść na mszę roratnią.
 5. Jutro wypada wspomnienie liturgiczne św. Mikołaja z Miry, biskupa. Z tej okazji dziś po południu w domu parafialnym Arka odbędzie się spektakl dla dzieci pt. Opowieść z Laponii. Bajkę przedstawią aktorzy Studia Teatralnego „Widowisko”, początek o godz. 16.30. Uczestników obowiązuje zachowanie dystansu społeczny i maseczka).
 6. W środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza św. o godz. 16.30, natomiast od godz. 12:00 do 13:00 zapraszam na Godzinę Łaski dla świata. Więcej na temat, czym jest Godzina Łaski znajdziemy na paraf. stronie internetowej.
 7. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca, z której taca przeznaczona jest na poczet prac remontowych prowadzonych przy kościele. Bóg Zapłać rodzinie ze Starych Gajęcic za ofiarę 100 zł. Chciałbym też podziękować serdecznie 6 rodzinom, które zgłosiły chęć pokrycia kosztów renowacji obrazów drogi krzyżowej.
 8. Od przyszłej niedzieli będzie można oglądać w naszym domu parafialnym niecodzienną wystawę pt. „Królowa Polski o wielu obliczach, którą tworzy 47 wizerunków Matki Bożej autorstwa znanej polskiej artystki Bożeny Janiny Aleksy. Są to kopie obrazów i rzeźb Maryi, koronowanych przez Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego. Wystawa od trzech lat wędruje po Polsce. Była prezentowana w najważniejszych ośrodkach kultury, m.in. na KUL-u, a także na Jasnej Górze.
 9. Prasa katolicka. Zachęcamy do nabycia „Niedzieli”. Polecam m.in. artykuł „Niepokalanie poczęta. Co to znaczy?”. Od tego numeru cena gazety wynosić będzie 8 zł. Rycerz Niepokalanej i inne
 10. Przypominam o akcji składania pod choinką artykułów higieniczne na rzecz małych dzieci z domów dziecka, z domów samotnej matki i hospicjów, która trwa do 21 grudnia. (plakat w gablocie)
 11. Intencje mszalne
«

II Niedziela Adwentu

»