Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

I Niedziela Adwentu

dn. 27 lis 2021

28.11.2021

 1. Na wieńcu adwentowym zapłonęła dziś pierwsza świeca. To światło oznacza nadzieję, zieleń wieńca stanowi symbol trwającego życia, natomiast kształt kręgu symbolizuje wieczność Boga, który nie ma początku ani końca. Dziękuję za przygotowanie tej pięknej dekoracji (p. Mariannie Olejnik z Patrzykowa za wykonanie wieńcy)
 2. Zachęcam wszystkich do owocnego przeżycia adwentu. Pomocą w tym będą przede wszystkim rekolekcje, które rozpoczną się w najbl. piątek o godz. 17.00, a poprowadzi je o. dr Rafał Kwiatkowski, franciszkanin z Niepokalanowa. Będzie to I piątek miesiąca – pół godz. przed Mszą św. możliwość spowiedzi, ale wyłącznie dla dzieci odprawiających pierwsze piątki m-ca, ponieważ spowiedź rekolekcyjna będzie nazajutrz, w sobotę, pół godziny przed każdą Mszą św. Chorych i starszych wiekiem zgłaszamy w zakrystii. Przedświąteczne odwiedziny w domach będą w czwartek, 9 grudnia od godz. 9.00.
 3. Od jutra roraty. Jak co roku, zapraszam dzieci z lampionami na Mszę św. o godz. 16.30, a w soboty o 7.30 rano. W tym roku razem z Maryją i Józefem odbędziemy podróż do Betlejem. Codziennie odwiedzając inne miejsce znane z Biblii.
 4. Ponadto zachęcam wszystkie dzieci do zaopatrzenia się w Zdrapkę Adwentową, która pomoże owocniej przeżyć adwent. Jest to plansza zawierająca specjalne zadania do wykonania na każdy dzień adwentu. Więcej na ten temat na parafialnej stronie www.
 5. W przyszłą niedzielę, podczas rekolekcji, na Mszy św. o godz. 9.00. odbędzie się poświęcenie i wręczenie dzieciom przygotowującym się do pierwszej Komunii św. medalika Niepokalanej. Obecność obowiązkowa.
 6. Dziś, na progu adwentu, zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Można je nabyć po każdej Mszy św. Ofiara jest naszą cegiełką do spłaty prac remontowych przy kościele.
 7. Caritas, jak co roku, przygotowała świece, których zakup wspiera akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena: 8 i 17 zł.
 8. Za tydzień będziemy mogli złożyć ofiarę wspierającą Kościół na Wschodzie.
 9. Z pracowni renowacji zab. wracają już pierwsze stacje drogi krzyżowej. Koszt odnowienia jednej stacji wynosi ok. 500 zł. Łatwo policzyć, że razem będzie to 7 tys. zł. Gdyby ktoś, może jakaś rodzina albo dwie razem, miały wolę wziąć te koszty na siebie, stając się fundatorem tej renowacji, proszę o kontakt ze mną.
 10. Na parafialnej stronie internet. w galerii zdjęć ukazał się album ze starymi fotografiami pokazującymi życie naszej parafii sprzed wielu, nawet sprzed stu lat, podzielonymi na kilkanaście różnych kategorii.  Ukazują one zatrzymany na zdjęciach świat, który minął bezpowrotnie. Zachęcam w wolnej chwili do takiej podróży w czasie,  a osobom, które zechciały ubogacić ten zbiór fotografiami z własnego archiwum serdecznie dziękuję.
 11. W przyszłą niedzielę z okazji Św. Mikołaja zapraszamy dzieci do domu parafialnego  Arka  na godz. 16.30. Aktorzy Studia Teatralnego „Widowisko” przedstawią dla nich bajkę pt. Opowieść z Laponii.
 12. Razem z Kołem Gospodyń Wiejskich w Patrzykowie zapraszam do włączenia się w akcję charytatywną na rzecz małych dzieci z domów dziecka, z domów samotnej matki i hospicjów. Akcja nosi nazwę „Paczuszka dla Maluszka„. Artykuły higieniczne niezbędne w codziennej pielęgnacji najmniejszych dzieci składamy pod bożonarodzeniową choinką, która znajduje się w kruchcie kościoła do 21 grudnia.Składam serdeczne podziękowanie Darczyńcom, którzy w obecnym czasie w różny sposób wspierają nasza parafię. Dziękuję Paniom za cotygodniowe sprzątanie świątyni, za utrzymanie czystości wokół kościoła i budynków parafialnych.
 13. Prośba z zewnątrz. Jeśli ktoś ma w domu balkonik (chodzik) rehabilitacyjny i mógłby go wypożyczyć osobie potrzebującej to proszę o kontakt.
 14. Intencje mszalne

 

«

I Niedziela Adwentu

»