Dziś jest niedziela, 21 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Daniel, Dalida

Uroczystość Chrystusa Króla

dn. 20 lis 2021

21.11.2021

 1. Dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy liturgiczny rok kościelny.
 2. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Niech ten ostatni tydzień roku liturgicznego pobudzi nas do refleksji nad przemijalnością naszego ludzkiego życia. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w piątek 3 grudnia i poprowadzi je o. dr Rafał Kwiatkowski, franciszkanin z Niepokalanowa.
 3. Wraz z pierwszą niedzielą Adwentu dostępne będą świece Caritas rozprowadzane w ramach Wigil. Dzieła Pomocy Dzieciom. Także opłatki na stół wigilijny zostaną poświęcone za tydzień na porannej mszy św.
 4. Aby pomóc dzieciom owocnie przeżyć tegoroczny adwent, przygotowaliśmy dla nich tzw. Zdrapkę Adwentową. Jest to plansza zawierająca 27 specjalnych zadań do wykonania w każdym dniu adwentu. Zadania pomagają przygotować serce i dom na Boże Narodzenie. Zdrapka dostępna od przyszłej niedzieli.
 5. Wspomnienie liturgiczne św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, które jutro przypada jest okazją do podziękowania Bogu za posługujących muzyką i śpiewem w naszym kościele. Dziękujemy p. organiście Kamilowi, który już od ponad roku posługuje w naszej parafii i życzymy mu wielu łask Bożych. Podobnie dziękuję członkom chóru parafialnego, którzy, mimo iż bardzo chcą, nie mogą jeszcze uczestniczyć w regularnych spotkaniach i próbach. Dziękuję wszystkim, którzy poprzez swój śpiew przyczyniają się do podniesienia piękna liturgii.
 6. W czwartek po Mszy św. odbędzie się katecheza przed bierzmowaniem dla młodzieży z kl. VIII i ze szkół ponadpodstawowych. Obecność obowiązkowa.
 7. Dziękuję za ofiary na tacę, a także datki indywidualne, którymi wspieramy prace toczące się przy parafii.
 8. Intencje mszalne
 9. Akcja charytatywna „Paczuszka dla Maluszka”
  „W czasie przygotowań do Bożego Narodzenia nie zapomnijmy również o tych najbardziej potrzebujących, a szczególną opieką otoczmy małe dzieci z domów dziecka, z domów samotnej matki i hospicjów. Fundacja Małych Stópek, zaprasza do włączenia się w akcję charytatywną „Paczuszka dla Maluszka”, której koordynatorem w naszej parafii jest Koło Gospodyń Wiejskich w Patrzykowie. Pod bożonarodzeniową choinką, która znajduje się w kruchcie kościoła, można złożyć artykuły higieniczne niezbędne w codziennej pielęgnacji najmniejszych dzieci, takie jak proszki, płyny do prania, pieluszki, kremy, mydła, oliwki czy szampony przeznaczone dla dzieci. Ofiarując coś tym najmniejszym i najbardziej potrzebującym okazujemy wyjątkową szczodrość serca, która powinna towarzyszyć nam również na co dzień. Zapraszamy do włączenia się w akcję i wspólnymi siłami zapełnijmy miejsce pod choinką. Produkty można przynosić od 28 listopada do 21 grudnia”

 

«

Uroczystość Chrystusa Króla

»