Dziś jest niedziela, 21 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Daniel, Dalida

Warsztaty ceramiczne idą pełną parą

dn. 18 paź 2021

Za nami cykl spotkań warsztatowych realizowanych w ramach projektu „Pszczołom – ceramika ogniem malowana”. Podczas cotygodniowych zajęć uczestnicy mieli okazję zapoznać się z różnymi metodami formowania i zdobienia ceramiki oraz podjęli pierwsze próby wykonania i rzeźbienia przedmiotów z gliny. Sami projektują wzory i zdobienia ceramiczne. Uczestnicy projektu to osoby wyjątkowo pracowite, które w każdą tworzoną rzecz wkładają dużo serca. Zajęcia przebiegają w bardzo serdecznej atmosferze, pełnej życzliwości i wzajemnego wsparcia oraz wielkiej chęci lepienia nie tylko wałeczków.

Obecnie kończymy pierwszy etap pracy, czyli lepienie przedmiotów z surowej gliny. Przed nami długo wyczekiwany moment szkliwienia pierwszych wypalonych prac.

Projekt realizowany jest w ramach Programu Mikrogranty w Łódzkiem 2021-2023. Edycja 2021 realizowana przez Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS, zaś finansowane przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”249″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”15″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/vol2/user/makowiska/www.makowiska.pl/wp-content/themes/makowiska/nggallery/gallery-makowiska.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

«

Warsztaty ceramiczne idą pełną parą

»