Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

XXIX Niedziela Zwykła

dn. 16 paź 2021

17 października 2021 r.

1.Dziękuję dzieciom i młodzieży, którzy gorliwie uczęszczają na różaniec. Wiele dzieci – i tutaj ukłon w stronę rodziców – nie opuściło dotychczas ani jednego nabożeństwa. Dziś różaniec po sumie.
2.Tydzień w liturgii:
– w poniedziałek święto św. Łukasza Ewangelisty.
– w środę lit. wspomnienie św. Jana Kantego,
– w czwartek lit. wspomnienie św. Jana Pawła II.
3.Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. W oktawie Dnia Zadusznego będziemy się modlić na różańcu i Mszy św. Druczki wypominkowe wypełnione czytelnie wkładamy do koperty razem z ofiarą i składamy do przygotowanej skrzynki pod chórem. Zachęcam także do tego, aby tę wspólnotową modlitwę za naszych zmarłych kontynuować w domu przy pomocy książeczki pt. Módlmy się za zmarłych, którą każdy składający na wypominki będzie mógł sobie zabrać. Szczególnym orędownikiem dusz czyśćcowych jest św. o. Pio. Chcę poinformować, że nasza parafia podjęła w ostatnim czasie starania o pozyskanie relikwii tego świętego; złożona została prośba do OO. Kapucynów w San Giovanni Rotondo i czekamy na odpowiedź.
4.Trwają prace przy ogrodzeniu kościelnym, które zgodnie z decyzją WKZ zostało rozebrane na odcinku zagrożonym wywróceniem się, a następnie zostanie odtworzone z niewielkim przesunięciem od linii drzew.
5.Bóg zapłać za ofiary składane na tacę oraz te z przeznaczeniem na prace remontowe przy kościele. (Z ul. Długiej i Cichej w Nowych Gajęcicach wpłynęło po 200 zł.) Serdecznie dziękuję też za pomoc w utrzymaniu porządku w otoczeniu kościoła i plebanii i przy zgrabianiu liści, za posprzątanie kościoła oraz dekoracje kwiatowe. Dziękuję p. Damianowi Kochlowi z Podmurowańca za bezinteresowną pomoc koparką przy wykopie pod fundament.
6.Trwa rok św. Józefa, którego owocem w naszej parafii będzie wskrzeszenie istniejącego tu od niepamiętnych czasów Bractwa św. Józefa. Czekamy obecnie na zatwierdzenie przez ks. Abpa statutu Bractwa, aby nadać ramy prawne temu stowarzyszeniu. Na całym świecie bractwa św. Józefa zrzeszają tysiące jego czcicieli – mężczyzn; wierzę że i w naszej parafii – tak jak przed laty – znajdzie się ich liczne grono.
7.Przypadający 20 października Europejski Dzień Seniora to dobra okazja, by przypomnieć, że osoby starsze są potrzebne i zwrócić uwagę na ich problemy. Z tej okazji życzę wszystkim Seniorom, szczególnie członkom naszego parafialnego Klubu Seniora wszelkiej pomyślności, dobrego zdrowia i samych radosnych chwil. Miejmy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli wrócić do naszych klubowych spotkań i cieszyć się chwilami spędzonymi razem.
8.Intencje
Ogłoszenie z zewnątrz: Wszystkie osoby pasjonujące się historią naszego regionu, zainteresowane twórczością ludową i rękodziełem artystycznym, lubiące wycieczki i ciekawe miejsca, staropolskie potrawy i tradycje ludowe oraz chcące pogłębić swą wiedzę na ten temat i przekazywać ją innym zapraszamy do wspólnego działania w ramach tworzonego właśnie Koła Gospodyń Wiejskich w Makowiskach
Grupa założycielska zaprasza na spotkanie organizacyjne do domu parafialnego w najbliższy czwartek (21.10) o godz. 18.00.

«

XXIX Niedziela Zwykła

»