Dziś jest sobota, 13 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Ernest, Malgorzata

XXVIII Niedziela Zwykła

dn. 10 paź 2021

10 października 2021 r

  1.  Wraz z całym Kościołem w Polsce przeżywamy dziś XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!” który jest szczególnie dobrą okazją do modlitwy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II oraz powrotu do jego nauczania. Dziś się modlimy, wspieramy fundację DNT oraz przypominamy nauczanie papieskie.
  2. Zapraszam do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.00. Dziś na mszy św. szkolnej dla dzieci  o godz. 9.00 zostaną poświęcone i wręczone różańce dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.
  3. Kandydatów do bierzmowania zapraszam w tym tygodniu na katechezę do kościoła o godz. 16.15 – przed różańcem. I tak, w najbliższy wtorek zapraszam klasę VI, w czwartek klasę VII, w piątek kl. VIII oraz uczniów szkół ponadpodstawowych.
  4. W tym tygodniu sprawy kancelaryjne załatwiamy po Mszy św.
  5. Cmentarz. Dziękuję za troskę o wygląd grobów i ich otoczenia. Niebawem rozpoczną się intensywne porządki. W związku z tym przypominam po raz kolejny, że do pojemników na cmentarzu nie wrzucamy liści, suchych kwiatów ani trawy. Tego rodzaju odpady BIO składamy obok, na ziemi o czym informują tablice.
  6. W związku ze postępującym wzrostem zachorowań na Covid-19 przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa w kościele.
  7. Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom i wychowawcom składamy najlepsze życzenia. W ich intencji będziemy modlić się podczas czwartkowego nabożeństwa różańcowego.
  8. Zachęcam serdecznie do wspólnotowej modlitwy za bliskich zmarłych. Za tydzień w przedsionku kościoła będą do pobrania druczki wypominkowe na przyszły rok.
  9. Intencje

 

 

 

«

XXVIII Niedziela Zwykła

»