Dziś jest niedziela, 21 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Daniel, Dalida

XXVII Niedziela Zwykła

dn. 30 wrz 2021

3 października 2021 r.

  1. W październiku trwamy na modlitwie różańcowej. Każdego dnia modlimy się za rodziny naszej parafii, o nowe powołania, za misje… . Zachęcam wszystkich, szczególnie dzieci, do włączenia się w tę modlitwę. Na naszej stronie www.makowiska.pl można nauczyć się odmawiania Zdrowaś Maryjo po łacinie. Przed ołtarzem dzieci znajdą poświęcone kolorowe różańce; są do zabrania, będziemy się na nich modlić na nabożeństwie.
  2. Za tydzień o godz. 9.00 msza św. szkolna, po której swoje komunijne różańce otrzymają dzieci z klasy III. Rodzicom przypominam o złożeniu wypełnionej deklaracji zgłoszenia dziecka do I Komunii św.
  3. Za tydzień przeżywać będziemy XXI Dzień Papieski. Na placu kościelnym przeprowadzana będzie zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która m.in. wspiera zdolną młodzież pochodzących z rodzin ubogich.
  4. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób troszczą się o nasz parafialny kościół. Dziękuję rodzinie z ul. Długiej w Nowych Gajęcicach za ofiarę 200 zł. i z ul Radomszczańskiej w M. – 300 zł. Za tydzień taca gospodarcza.
  5. Zapowiedzi przedślubne: Karolina Koperska, zam. w Starych Gajęcicach i Kamil Kujawski, zam. w Chełmie (zap. 1)
  6. Prasa katolicka: w sprzedaży TK Niedziela i nasze czasopismo Opiekun.
  7. Intencje mszalne.
«

XXVII Niedziela Zwykła

»