Dziś jest niedziela, 21 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Daniel, Dalida

XXVI Niedziela Zwykła

dn. 26 wrz 2021

26 września 2021 r.

 1.  W dzisiejszą niedzielę odbywa się liczenie wiernych w kościołach.
 2. Przed nami październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo od piątku codziennie o 17.00. W soboty różaniec będzie odmawiany o godz. 17.00 w kaplicy w Ładzinie,  a w niedziele po sumie. Podczas tegorocznego Różańca będziemy chcieli wspólnie z dziećmi stworzyć szczególny list adresowany do Matki Bożej. Każdego kolejnego dnia dzieci otrzymywać będą kolorowe uzupełnienie treści tego listu, która na koniec stanie się modlitwą. Na różaniec zapraszam także młodzież (kl. VI – wtorek, VII – czwartek; VIII i I ponadpodst. – piątek). 
 3. Od października wznawiamy katechezy przed bierzmowaniem. Z okazji rozpoczęcia nowego roku katechetycznego kandydatów do bierzmowania zachęcam do udziału w spowiedzi w czwartek od godz. 17.00.
 4. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi przed różańcem od godz. 16.30, ale tylko dla odprawiających nowennę 9. pierwszych piątków m-ca. Pozostałe dzieci i młodzież przychodzą dzień wcześniej.
 5. W każdą 1-szą niedzielę miesiąca na porannej Mszy św. modlimy się za zmarłych, a na sumie – począwszy od października – modlić się będziemy w intencji dzieci odchodzących od wiary i przykazań. Więcej inf. w Opiekunie.
 6. Tydzień w liturgii: w poniedziałek św. Wincentego a Paulo, we wtorek św. Wacława – tego dnia modlimy się za naszego Księdza Arcybiskupa Wacława Depo, metropolitę częstochowskiego, w środę święto Archaniołów Gabriela, Rafała i Michała, w czwartek św. Hieronima, w piątek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, a w sobotę Świętych Aniołów Stróżów
 7. Dziękuję za wsparcie prac gospodarczych przy kościele datkami składanymi w kościele oraz przelewami bankowymi na konto parafialne.
 8. Dziękuję paniom sprzątającym kościół i otoczenie za utrzymanie czystości.
 9. Zapowiedzi przedślubne: Robert Bojór, zam. w Starych Gajęcicach i Emilia Karasek, zam. w Radomsku (zap. 2); Karolina Koperska, zam w Starych Gajęcicach i Kamil Kujawski, zam. w Chełmie (zap. 1)
 10. Na parafialnej stronie internetowej, w galerii zdjęć, ukazał się album przedstawiający archiwalne fotografie udostępnione przez Parafian, a ukazujące życie naszej społeczności parafialnej sprzed wielu, nawet sprzed stu lat. Zachęcam do ich obejrzenia, a osoby, które chciałyby ubogacić ten zbiór fotografiami z własnego archiwum, zapraszam do kontaktu.
 11. Dziś do nabycia nowy numer naszego parafialnego czasopisma Opiekun. Kalendarze Rolników są w cenie 28 zł , TK Niedziela – 6 zł.
 12. Intencje
«

XXVI Niedziela Zwykła

»