Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

XXV Niedziela Zwykła

dn. 18 wrz 2021

19 września 2021 r.

  1.  Pojutrze obchodzimy Uroczystość Rocznicy poświęcenia kościoła. Miało to miejsce 21 września 1876 r. – 145 lat temu. Jak co roku w tym dniu  nasza parafia przeżywa Dobę Eucharystyczną. Przez cały dzień trwać będzie ustawiczna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. To taki szczególny dzień, trochę podobny do Bożego Ciała. Postarajmy się znaleźć czas na prywatną adorację i Mszę św. w tym dniu  (7.30, 17.30 i 21.15 – uroczysta w 145. rocz. poświęcenia kościoła)
  2. Tydzień w liturgii:

– we wtorek święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
– w czwartek kalendarz liturgiczny wspomina św. Ojca Pio.

  1. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszam rodziców z dziećmi przygot. się do I Komunii św.
  2. Kandydatom do bierzmowania przypominam o obowiązku udziału w coniedzielnej Eucharystii i systematycznej spowiedzi św. i zapraszam w najbliższy wtorek na adorację Najśw. Sakramentu na godz. 19.30.
  3. Serdeczne Bóg Zapłać za wszelką pomoc okazywaną parafii. Dzięki składanym ofiarom możliwe są dalsze postępy prac remontowych.
  4. Zapowiedzi przedślubne: Robert Bojór, zam. w Starych Gajęcicach i Emilia Karasek, zam. w Radomsku (zap. 1).
  5. Zapraszamy do twórczego spędzenia czasu w ramach bezpłatnych warsztatów ceramicznych, które zaczynają się już w najbliższy piątek w domu parafialnym Arka o godz.17:00. Szczegóły na plakacie i stronie www parafii. Liczba uczestników jest ograniczona.
  6. Za tydzień dostępny będzie nowy numer Opiekuna.
  7. Intencje mszalne

 

 

«

XXV Niedziela Zwykła

»