Dziś jest niedziela, 21 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Daniel, Dalida

XXIV Niedziela Zwykła

dn. 11 wrz 2021

12 września 2021 r.

  1. Dziś Kościół w Polsce przeżywa wielki dzień radości z racji wyniesienia na ołtarze Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia i Matki Róży Czackiej. Podczas Mszy św. o 12.00 będziemy łączyć się duchowo ze Świątynią Opatrzności Bożej – miejscem beatyfikacji.
  2. W minioną niedzielę odbyło się parafialne dziękczynienie za plony. Dziękuję wszystkim osobom, dzięki których wysiłkowi i poświęceniu ta piękna staropolska tradycja może być podtrzymywana, przede wszystkim tym, którzy we wszystkich sołectwach włączyli się w przygotowanie koron żniwnych. W szczególny sposób. pragnie podziękować Kołom Gospodyń Wiejskich z Nowych Gajęcic i Patrzykowa oraz sekcji kulinarnej Parafialnego Klubu Seniora za przygotowanie gastronomii. Chcę nadmienić, że wypracowany dochód ze sprzedaży panie w całości przeznaczyły na cele kościelne. Dziękuję paniom z Klubu Seniora za przygotowanie domu parafialnego na przyjęcie gości, gruntowne sprzątanie przed i po uroczystościach, wszystkim osobom, które się zaangażowały dając swój czas, pomysłowość siły, służąc transportem. Dziękuję bardzo druhom OSP Makowiska i z Nowe Gajęcice za nieoceniony wkład w powodzenie tegorocznych dożynek.
  3. Rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. W każdą 2-gą niedzielę miesiąca o godz. 9.00 dzieci będą się spotykać na Mszy św. szkolnej. Dziś dzieci otrzymują książeczkę Moja Eucharystia do zaznaczania w niej obecności.
  4. We wtorek 14 września obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża św. na pamiątkę odnalezienia drzewa Krzyża Świętego przez cesarzową Helenę, matkę Konstantyna Wielkiego – późniejszą świętą. Skłania nas ono do refleksji nad miejscem i znaczeniem krzyża w naszym życiu.
  5. W sobotę święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, szczególnie dzieci i młodzieży. W wigilię tego święta, czyli w piątek Mszą św. godz. 18.00 rozpoczniemy kolejny rok formacji do sakramentu bierzmowania. Zapraszam wszystkich kandydatów do bierzmowania łącznie z kl. szóstą oraz wszystkich, którzy z różnych przyczyn jeszcze tego sakramentu nie przyjęli. Po mszy św. rozdanie indeksów.
  6. Spotkanie z rodzicami dzieci I-komunijnych odbędzie się po przyszłej niedzieli.
  7. Pojutrze, we wtorek, o godz. 6.00 wyrusza autokarowa pielgrzymka do Niepokalanowa. Odwiedzimy też Żelazową Wolę – miejsce urodzin Fr. Chopina i Pałac w Nieborowie. Pozostało 7 wolnych miejsc.
  8. W przyszły poniedziałek, 21 września, parafia nasza przeżywać będzie doroczną uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła oraz Dobę Eucharystyczną. Program tego dnia z porządkiem adoracji przedstawię za tydzień..
  9. Bóg Zapłać za dzisiejszą taca na fundusz gospodarczy. Dziękuję również za datki, które wpłynęły ostatnio z przeznaczeniem na prace remontowe przy kościele. W najbliższych dniach rozpoczną się prace naprawcze przy pochylonym fragmencie ogrodzenia kościelnego.  
  10.  Polecam lekturę „Niedzieli”, szczególnie dodatku poświęconego nowym polskim błogosławionym.
«

XXIV Niedziela Zwykła

»