Dziś jest czwartek, 18 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Emil, Erwin

XXIII Niedziela Zwykła

dn. 05 wrz 2021

5 września 2021 r.

  1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych. Dzisiejsza niedziela jest „Dniem Solidarności z Afgańczykami”. Modlimy się o pokój w Afganistanie, możemy także po Mszy św. włączyć się w ogólnopolską zbiórkę ofiar do puszek dla Afgańczyków przebywających w obozach uchodźczych w Polsce i poza granicami kraju.
  2. Dziś w naszej parafii święto dziękczynienia za zbiory – dożynki. Msza św. dziękczynna o godz. 14.00. Gospodarzem tegorocznych dożynek jest sołectwo Patrzyków, a specjalnym gościem znakomity solista Opery Śląskiej Juliusz Ursyn – Niemcewicz, którego koncert odbędzie się zaraz po Mszy św. w domu parafialnym Arka. Po tej części otworzą się stoiska kulinarno-wystawiennicze, będą darmowe atrakcje dla dzieci i pokazy m.in. p. akcji ratowniczej na wodzie. Całe popołudnie będzie otwarty punkt szczepień przeciw Covid-19. Osoby starsze i nie w pełni sprawne mogą poprosić o darmowy transport druchów z OSP Makowiska.
  3. W niedzielę 12 września na sumie odbędzie się Uroczystość rocznicy I Komunii św. dzieci z kl. V. Jutro (pon.) o godz. 16.00 próba, a spowiedź św. dla dzieci, ich rodziców i bliskich codziennie 20 min. przed Mszą św.
  4. W środę Święto Narodzenia NMP, znane jako święto MB Siewnej. Msze św. z poświęceniem ziarna do siewu o godz. 9.00 i 17.30. Odpust w parafii Wniebowzięcia NMP w Pajęcznie (godz. 18.00)
  5. Składam serdeczne Bóg Zapłać za datki na prace remontowe przy kościele.
  6. Za tydzień „taca gospodarcza”
  7. We wtorek 14 września odbędzie się pielgrzymka autokarowa do Niepokalanowa z okazji 80 r. męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbego. Odwiedzimy też Żelazową Wolę – miejsce urodzin Fr. Chopina i Pałac w Nieborowie.
  8. „Niedziela” – fotorelacja z wizyty w naszej parafii bpa Antoniego Długosza + bierzmowanie. Darmowa „Tęcza” dla dzieci.
  9. U ministrantów można pobrać plakat do wywieszenia w oknach na dzień beatyfikacji Kard. Stefana Wyszyńskiego.
  10. Intencje mszalne
«

XXIII Niedziela Zwykła

»