Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

XXII Niedziela Zwykła

dn. 28 sie 2021

29 sierpnia 2021 r.

  1.  Pragnę podziękować wszystkim uczestnikom parafialnej pielgrzymki na Jasną Górę za podjęcie tego trudu. Szczególne podziękowanie należą się odpowiedzialnym za zabezpieczenie techniczne pielgrzymki i kierowanie ruchem na drodze; dziękuję p. Janowi Mruszczykowi za nieodpłatny transport bagaży. W pielgrzymce wzięło udział ok. 100 osób, podobna grupa pielgrzymów uczestniczyła nazajutrz we Mszy św. na Szczycie i parafialnej Drodze Krzyżowej na Wałach J.
  2. W środę rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszam na Mszę św. o godz. 8.00 w int. o Boże błogosławieństwo dla dzieci i nauczycieli na kolejny rok nauki i pracy.
  3. Także w środę o godz. 16.00 w domu parafialnym odbędą się zajęcia z rękodzieła dla Seniorów. Wstęp wolny, zapraszam wszystkich chętnych.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne od godz.17.00. W I piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.30 – szczególnie zachęcam dzieci i młodzież na progu nowego roku szkolnego.
  5. W przyszłą niedzielę parafia nasza świętuje dożynki. Msza św. dziękczynna za plony o godz. 14.00. 10 min. wcześniej – uroczyste wprowadzenie do kościoła orszaku z wieńcami dożynkowymi z poszczególnych miejscowości. Gospodarzem tegorocznych dożynek będzie sołectwo Patrzyków. Po części obrzędowej przejdziemy do domu parafialnego, gdzie na początku usłyszymy najpiękniejsze arie operowe i operetkowe w wykonaniu znakomitego solisty Opery Śląskiej Juliusza Ursyna – Niemcewicza. Po koncercie Starości dożynkowi zaproszą nas do udziału we wszystkich atrakcjach przygotowanych z tej okazji, a będzie ich wiele. Koła Gospodyń Wiejskich z Nowych Gajęcic i Patrzykowa oraz sekcja kulinarna Parafialnego Klubu Seniora zadbają o gastronomię (W menu znajdzie się: karkówka, kiełbasa i kaszanka z grilla, gołąbki, zalewajka, bigos, chleb ze smalcem, kluski i paszteciki z barszczykiem, oraz pyszne ciasta i kawa). Koniecznie trzeba zabrać dzieci – będą dmuchane zjeżdżalnie, animowane zabawy i darmowe lody. Będą również pokazy: ludowego rzemiosła artystycznego, pokaz udzielania 1-ej pomocy, a druhowie z OSP Makowiska zaprezentują możliwości nowego nabytku ratowniczo-gaśniczego na 4 kółkach oraz łodzi na parafialnym stawie. Podczas dożynek – z inicjatywy „KGW Nowe Gajęcice” – będzie otwarty mobilny punkt szczepień przeciw Covid-19. W realizacji szczepień mieszkańców wspomoże jednostka OSP Makowiska, która dowiezie w razie potrzeby osoby starsze lub z ograniczoną mobilnością do punktu szczepień. Na koniec, w domu parafialnym odbędzie się zabawa dożynkowa z DJ. Proszę, niech nikogo nie zabraknie w tym dniu na święcie plonów.
  6. Uroczystość rocznicy I Komunii św. odbędzie się w niedzielę 12 września na sumie. Próba dla dzieci w przyszłym tygodniu.
  7. Składam serdeczne Bóg Zapłać za wszelką pomoc okazywaną parafii. Dziękuję również za datki, które wpłynęły ostatnio z przeznaczeniem na prace remontowe przy kościele.
  8. Na wtorek 14 września planowana jest pielgrzymka autokarowa do klasztoru w Niepokalanowie z okazji 80 r. męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbego, jaką poniósł w obozie koncentr. Auschwitz. Odwiedzimy też Żelazową Wolę – miejsce urodzin Fr. Chopina i Pałac w Nieborowie. Szczegóły wyjazdu podane zostaną za tydzień.

Intencje

«

XXII Niedziela Zwykła

»