Dziś jest piątek, 12 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Jan, Brunon

XXI Niedziela Zwykła

dn. 21 sie 2021

22 sierpnia 2021 r.

  1.  Przed dziećmi ostatni tydzień wakacji. Serdecznie zapraszamy je jutro na godz. 15.00 na przedstawienie teatralne pod tytułem: „Tajemnica Śpiących Rycerzy”. Spektakl odbędzie się w sali Domu Parafialnego, wstęp wolny.
  2. We wtorek, 24 sierpnia, przypada doroczny odpust parafialny ku czci św. Bartłomieja Ap. Msze święte o godz. 7.30, 9.00, 12.00 i 17.00. Zachęcam do skorzystania z łaski odpustu zupełnego, jaką daje Kościół. Warunki zwykłe to: stan łaski uświęcającej, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca św. Na uroczystą sumę o godz. 12.00 zapraszam całą asystę procesyjną, ministrantów i lektorów, dziewczynki sypiące kwiatki, członków Żywego Różańca. Słowo Boże wygłosi do nas ks. Karol Garbiec.
  3. Trwa powszechny spis ludności. Kto jeszcze nie dopełnił tego obowiązku ten będzie miał okazję zrobić to w dzień odpustu parafialnego. Przy kościele swoje stanowisko będzie miał rachmistrz spisowy. Należy zabrać dowód osobisty.
  4. Tradycyjnie nazajutrz po odpuście wyrusza parafialna pielgrzymka na Jasną Górę. Można się jeszcze zapisywać zarówno na pieszą jak i na autokarową. W środę o 6.00 Msza św. w int. pielgrzymów i wyjście pielgrzymki; planowane wejście na Jasną Górę o 18.00. Autokar wyruszy spod kościoła o godz. 16.00. W czwartek przypada uroczystość MB Częstochowskiej. To drugi dzień naszej pielgrzymki. O godz. 9.30 wyjeżdzamy spod kościoła, aby uczestniczyć w uroczystej sumie pontyfikalnej odprawianej na Szczycie, po której udamy się na Wały Jasnogórskie, żeby odprawić parafialną drogę krzyżową. Nie ma w tym roku pielgrzymki powrotnej.
  5. Doroczne święto dziękczynienia za plony odbędzie się w niedzielę, 5 września o godz. 14.00. Dożynki uświetni występ Juliusza Ursyna Niemcewicza z Opery Śląskiej w Bytomiu. Zapraszam wszystkie Sołectwa, Koła Gospodyń Wiejskich, Paraf. Klub Seniora do włączenia się w te obchody.
  6. Dziękuję za ofiary składane przez Parafian jako udział w kosztach malowania kościoła, odnowienia ławek, obrazów drogi krzyżowej, żyrandola i innych prac remontowych przy kościele.
  7. Wokół monumentu papieskiego powstaje skwerek Jana Pawła II, gdzie można będzie znaleźć chwilę wytchnienia, usiąść na ławeczce i z św. Janem Pawłem II zmówić 10-tek różańca. Dzięki przyjaciołom naszej parafii z Żor ozdobą skwerku jest 300- letnie drzewo oliwne oraz różaniec uformowany z kul cisowych, obsypanych lawą wulkaniczną. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali w stworzeniu tego miejsca, szczególnie chłopcom z grupy, która w miniony czwartek przystąpiła do s. bierzmowania
  8. Cmentarz. Dziękuję za troskę o wygląd grobów i ich otoczenia. Po raz kolejny jednak uprzejmie przypominam, że do pojemników na cmentarzu nie wrzucamy suchych kwiatów, trawy ani liści. Tego rodzaju odpady składamy obok, na ziemi. Wszystko jest wyraźnie opisane, a jednak ciągle kosze są pełne trawy, chwastów, a nawet ziemi. Bardzo proszę o zrozumienie i współpracę. Proszę też o niepodrzucanie przydomowych śmieci na cmentarz.
  9. Intencje mszalne. (środa i czwartek– zmiana godziny Mszy św.!)
  10. Raz jeszcze serdecznie zapraszam na jutrzejsze patronalne święto naszego kościoła. Niech Bóg nam błogosławi…
«

XXI Niedziela Zwykła

»