Dziś jest czwartek, 18 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Emil, Erwin

Uroczystość Wniebowzięcia NMP

dn. 15 sie 2021

15 sierpnia 2021 r.

 1.  Dziś uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św.  z obrzędem błogosławieństwa ziół i kwiatów w porządku niedzielnym. W dniu Wniebowzięcia NMP w Polsce obchodzimy także Dzień Wojska Polskiego i 101 rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej tzw. cudu nad Wisłą. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata.
 2. W czwartek, 19 sierpnia o godz. 17.30 w naszym kościele, który jest stacyjnym roku św. Józefa, bp Antoni Długosz odprawi uroczystą Mszę św., zawierzając parafię i wszystkich pielgrzymów opiece św. Józefa. Podczas tej Mszy św. do  sakr. Bierzmowania przystąpi najstarsza grupa kandydatów ze szkół ponadpodstawowych. Zapraszamy serdecznie do udziału w uroczystości.
 3. W 3. piątek miesiąca zapraszam na Mszę św. o Bożym Miłosierdziu, a po niej na Koronkę, którą odmawiać będziemy w intencjach dziękczynno-błagalnych, jakie składamy przy ołtarzu Pana Jezusa Miłosiernego. Każdy z nas, każda rodzina ma z pewnością za co dziękować Bożemu Miłosierdziu i o co prosić. Zachęcam do udziału w tej modlitwie
 4. Druga połowa sierpnia to czas wielu odpustów w dekanacie. Dzisiaj w parafii Wniebowzięcia MB w Pajęcznie – suma o godz. 12.00. Jutro odpust ku czci św. Rocha w Rząśni, a w przyszłą niedzielę odpust Niepokalanego Serca NMP w Kiełczygłowie. Doroczny odpust ku czci św. Bartłomieja Ap., patrona naszego kościoła przypadnie we wtorek, 24 sierpnia. Msze święte będą o godz. 7.30, 9.00, 12.00 i 17.00. Słowo Boże wygłosi ks. Karol Garbiec.
 5. Pragnę serdecznie podziękować rodzinom, które otworzyły drzwi swoich domów dla pielgrzymów idących z Kościerzyny na Jasną Górę. Z grupą, która liczyła ponad 100 osób, szedł bp. Arkadiusz Okroj z Pelplina, kilkunastu księży i kleryków. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu posiłku i noclegu na plebanii dla duchowieństwa.
 6. Trwają zapisy na parafialną pielgrzymkę pieszą na Jasną Górę, która wyruszy 25 sierpnia.
 7. Dziś przy Domu Kultury i Tradycji w Starych Gajęcicach odbywa się doroczne Święto Chleba. Organizatorzy przygotowali zabawy dla dzieci oraz szereg atrakcji kulinarno –muzycznych. Początek o godz. 14.00.
 8. Zapowiedzi przedślubne. W sakramentalny związek małżeński zamierzają wstąpić:
 • Szymon Krysztofek, kaw. zam. w Starych Gajęcicach i Paulina Białek, panna zam. w Bobrownikach, par. Działoszyn – zap. 2ga;
 • Weronika Pakuła, panna, zam. w Starych Gajęcicach oraz Łukasz Chałupczyński, kaw. zam. w Gawłowie, par. Rząśnia – zap. 2ga;
 • Mateusz Wieczorek, kaw., zam. w Makowiskach i Monika Jatowczyc, panna, zam. w Bydgoszczy – zap. 2ga.

9.W przyszły poniedziałek, 23 sierpnia o godz. 15.00 w sali domu parafialnego odbędzie się przedstawienie teatralne dla dzieci pt.: Tajemnica śpiących rycerzy. Wstęp wolny.

10.Intencje mszalne

11. Niech przez ręce Maryi Bóg udziela nam dzisiaj hojnie swoich łask i nam błogosławi…

 

«

Uroczystość Wniebowzięcia NMP

»