Dziś jest niedziela, 21 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Daniel, Dalida

XIX Niedziela Zwykła

dn. 07 sie 2021

8 sierpnia 2021 r.

 1.  Dziś – z inicjatywy Caritas – odbywa się zbiórka ofiar do puszek jako pomoc poszkodowanym w powodziach i nawałnicach.
 2. W środę przychodzi na nocleg pielgrzymka z Kościerzyny. Grupa liczyć będzie liczyć ponad 100 osób. Jednym z uczynków chrześcijańskiej miłości jest udzielenie gościny podróżnym.
 3. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. W parafii Wniebowzięcia MB w Pajęcznie suma odpustowa o godz. 12.00.
 4. 19 sierpnia w naszym kościele (k. stacyjnym roku św. Józefa) ks. bp Antoni Długosz odprawi uroczystą Mszę św. Podczas tej Mszy św. do  sakr. Bierzmowania przystąpi najstarsza grupa kandydatów ze szkół ponadpodstawowych, którzy spełnili wszystkie warunki, łącznie ze zdaniem egzaminu. Jutro (pon.) o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie połączone z próbą.
 5. Na polach trwają prace żniwne, a my powoli zaczynamy już myśleć o naszym dziękczynieniu za plony. Dożynki planujemy na 1-szą niedzielę  września, czyli 5.09 o godz. 14.00. Wydarzenie to uświetni koncert światowej sławy tenora Opery Śląskiej Juliusza Ursyna Niemcewicza.
 6. Sprawy gospodarcze. Do kościoła wracają kolejne ławki gruntownie odnowione. Do renowacji został zabrany duży żyrandol i zacheuszki, czyli mosiężne kinkiety wiszące na ścianie w tych miejscach, jakie biskup namaścił podczas konsekracji kościoła. Zapalimy je w kolejną rocznicę poświęcenia naszego kościoła, czyli 21 września podczas doby eucharystycznej (145-tą, bp Wincenty Chościak-Popiel 21.09.1876 r.) Wcześniej, w czerwcu zostały zabrane do renowacji dwa najb. zniszczone feretrony oraz stacje drogi krzyżowej. Prace remontowe w kościele były okazją do przeprowadzenia II etapu remontu organów, które powoli będą składane i harmonizowane.
 7. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę z racji 2. niedzieli m-ca. Do Księgi Ofiarodawców wpisane zostały kolejne rodziny, które w minionym tygodniu złożyły ofiary na malowanie kościoła.
 8. Dziękuję za kwiaty i wykonane dekoracje rodzinie ze Starych Gajęcic.
 9. Zapowiedzi przedślubne. W sakramentalny związek małżeński zamierzają wstąpić:
  • Szymon Krystaszek, kaw. zam. w Starych Gajęcicach i Paulina Białek, panna zam. w Bobrownikach, par. Działoszyn – zap. 1sza
  • Weronika Pakuła, panna, zam. w Starych Gajęcicach oraz Łukasz Chałupczyński, kaw. zam. w Gawłowie, par. Rząśnia – zap. 1sza;
  • Mateusz Wieczorek, kaw., zam. w Makowiskach i Monika Jatowczyc, panna, zam. w Bydgoszczy – zap. 1sza.
 10. Rozpoczynamy zapisy na pieszą parafialną pielgrzymkę na Jasną Górę, która wyruszy 25 sierpnia. Nazajutrz pielgrzymi uczestniczyć będą w uroczystej sumie odpustowej odprawianej na Szczycie, po której udadzą się na Wały Jasnogórskie, żeby odprawić parafialną drogę krzyżową. Nie ma w tym roku pielgrzymki powrotnej. Zapisy do 18 sierpnia. Należy podać swoje dane adresowe i nr pesel; wpisowe wynosi 40 zł. Z opłat zwolnione są: dzieci do lat 10, ministranci i lektorzy. (Koszt organizacji pielgrzymki wynosił w ostatnich latachod 4.000 do 4.700 zł)
 11. Intencje mszalne
 12. Ogłoszenie zewnętrzne: Spis powszechny
 13. Życzę dobrej niedzieli i błogosławię.
«

XIX Niedziela Zwykła

»