Dziś jest środa, 24 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Kinga, Krystyna

XVIII Niedziela Zwykła

dn. 31 lip 2021

1 sierpnia 2021 r.

 

 1. Dziś rozpoczyna się miesiąc trzeźwości narodu polskiego. „Niech ten sierpień – czytamy w komunikacie biskupów – będzie miesiącem, w którym damy przykład zwłaszcza młodemu pokoleniu, że jesteśmy ludźmi wolnymi, a alkohol nas nie zniewala”
 2. Jutro, 2.08 przypada franciszkański odpust Porcjunkuli. W Dworszowicach Pakoszowych odpust ku czci MB Anielskiej.
 3. We wtorek, 3.08 zatrzyma się w domu parafialnym jedna z grup pielgrzymki Gnieźnieńskiej; w środę o godz. 9.00 pielgrzymi sprawować będą Mszę św. w naszym kościele.
 4. Święto Przemienienia Pańskiego zwane także epifanią lub teofanią obchodzi Kościół katolicki 6 sierpnia. Liturgia tego dnia wspomina opisane w ewangeliach wydarzenie, przez które Chrystus objawił swoje bóstwo. Msza św. w Jankach o 10.30 i w kościele paraf. o 17.30)
 5. W rozpoczynającym się tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W 1-szy czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od. godz. 17.00 z modlitwami o powołania do służby Bożej w Kościele, a w piątek – zapraszam wszystkich czcicieli Serca Jezusowego do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej, szczególnie odprawiających 1-sze piątki m-ca. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00.
 6. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierają naszą parafią, szczególnie za datki złożone w minionym tygodniu na poczet prac remontowych w kościele.
 7. Jeszcze w tym tygodniu (codziennie w godz. 16.00-17.00) młodzież szkół ponadpodstawowych może zdawać egzamin z wiedzy religijnej. Od przyszłego tygodnia zaczynamy próby.
 8. Od przyszłej niedzieli można będzie zapisywać się na parafialną pielgrzymkę pieszą z Makowisk na Jasną Górę. Szczegóły za tydzień.
 9. Za tydzień – z inicjatywy Caritas – odbędzie się zbiórka ofiar do puszek jako pomoc poszkodowanym w powodziach i nawałnicach.
 10. Intencje mszalne
 11. Zapowiedzi

 

«

XVIII Niedziela Zwykła

»