Dziś jest niedziela, 21 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Daniel, Dalida

XVII Niedziela Zwykła

dn. 25 lip 2021

25 lipca 2021 r.

 

 1. Za przyczyną św. Krzysztofa modlimy się dziś w int. kierowców i podróżujących, a po Mszy św. zostaną poświęcone poj Przed kościołem możemy zaopatrzyć się w okolicznościowe breloczki do kluczy z św. Krzysztofem, św. Antonim i św. Janem Pawłem II. Są także małe różańce do samochodu oraz laminowany karty z medalikiem św. Krzysztofa i modlitwą kierowcy do portfela. Każdy kierowca otrzyma obrazek z modlitwą kierowcy.
 2. Za tydzień pierwsza niedziela m-ca – zmiana tajemnic różańcowych, o godz. 7.15 wypominki, a po nich msza św. za Zmarłych.
 3. Składam serdeczne Bóg Zapłać darczyńcom wspierającym prace remontowe w naszym kościele. W ostatnim tygodniu ofiarę pieniężną złożyło kolejne 10 rodzin z ul. Radomszczańskiej w Makowiskach, jedna z ul. Akacjowej, cztery rodziny z Patrzykowa, trzy z Nowych i trzy ze Starych Gajęcic, dwie z Czerkies, cztery z Ładzina i jedna z Podładzina. Dziękuję również za pomoc fizyczną udzieloną parafii. W tym tygodniu kilkanaście osób bezinteresownie wykonywało różne prace przy kościele, domu parafialnym, ogrodzie plebańskim i na cmentarzu. Dziękuję też za kwiaty do dekoracji świątyni.
 4. Nie tak dawno gościliśmy w naszej wspólnocie s. Annę – misjonarkę z Konga. Wysłuchaliśmy jej świadectwa i wsparliśmy modlitwą i ofiarnym groszem dzieło, jakie prowadzą w Afryce Siostry od Aniołów. W przyszłą niedzielę naszą parafię odwiedzi misjonarz – ks. Dariusz pracujący na Kubie, który wcześniej 10 lat poświęcił pracy misyjnej w Kamerunie w Afryce. Przyjmijmy go równie życzliwie wspierając w miarę możliwości jego posługę misyjną.
 5. Przyjmujemy jeszcze kandydatów do odradzającego się Bractwa św. Józefa w naszej parafii.
 6. Najbliższe tygodnie są dla najstarszej grupy kandydatów do bierzm. czasem bezpośredniego przygotowania do tego sakramentu, który przyjmą 19 sierpnia. Egzamin z wiedzy religijnej będzie kontynuowany po przyszłej niedzieli.
 7. Ze stolika w kruchcie można zabrać czasopisma religijne. Ministranci rozprowadzają Niedzielę i kwartalnik Opiekun.
 8. Zapowiedzi przedślubne. W sakramentalny związek małżeński zamierzają wstąpić:
 • Paweł Wieczorek, kaw. zam. w Makowiskach i Martyna Wojciechowska, panna zam. w Pajęcznie – zap. druga;
 • Mateusz Franczak, kaw. zam. w Nowych Gajęcicach i Klaudia Marszałek, panna, zam. w Radominie, par. Naramice – zap. druga;
 • Krzysztof Dzięcioł, kaw. zam. w Strojcu i Natalia Luśtyk, panna zam. w Jankach – zap. druga.
 1. W tym tygodniu kancelaria paraf. będzie nieczynna.
 2. Dzisiaj ks. proboszcz odprawia Mszę św. dziękczynną z okazji jubileuszu kapłaństwa w rodzinnej parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Januszewicach w diec. kieleckiej.
 3. Intencje mszalne… (w tym tygodniu, za wyjątkiem czartku, Msze św. o godz. 17.00)
 4. Modlitwa poświęcenia pojazdów.
 5. Niech przez ręce świętych: Jakuba Ap. i Krzysztofa, Bóg udziela nam dzisiaj hojnie swoich łask i nam błogosławi.
«

XVII Niedziela Zwykła

»