Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

XVI Niedziela Zwykła

dn. 17 lip 2021

18 lipca 2021 r.

 1.  Dziś kolejna lipcowa niedziela. Wakacyjne miesiące to także czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Pana Boga dar sprzyjającej pogody na czas żniw oraz obfite plony.
 2. W sobotę, 24 lipca minie 7 lat od śm. ks. prob. Stanisława Ładochy. Pamiętajmy w modlitwie o ks. Proboszczu, który przez 20 lat służył tej wspólnocie. Zapraszam na Mszę św. o godz. 16.00.
 3. W przyszłą niedzielę, 25 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, dlatego będziemy modlić się w int. kierowców, a po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów. Tradycyjnie w tym dniu będzie można zaopatrzyć się w dewocjonalia dla kierowców.
 4. Bóg Zapłać wszystkim, którzy wspierają prace remontowe w naszym kościele. Oprócz wsparcia finansowego nieoceniony jest  także dar pomocy fizycznej dla kościoła. Dziękuję firmie bud. ARMAX z Patrzykowa (p. Andrzejowi Rajnertowi z pracownikami) oraz firmie dekarska Dach-Deker z Podmurowańca (p. Wojciechowi Koperze z pracownikami) za nieodpłatne użyczenie rusztowań, ich ustawienie i przebudowywanie wg potrzeb malarzy. Parafia musiała wypożyczyć jedynie rusztowania jezdne do malowania sklepienia. Od początku remontu potrzebna była też pomoc elektryków. Dziękuję pp. Jerzemu Wróżowi, Mirosławowi Sojdzie i Dawidowi Janickiemu za dyspozycyjność, a szczególnie za ostatnie prace związane z doświetleniem sklepienia.
 5. Od dawna nosiliśmy się z zamiarem zakupu urządzenia chłodniczego do kaplicy pogrzebowej. W tym tygodniu firma IGLOO z Krotoszyna dostarczyła zamówioną z początkiem roku chłodnię. Dziękuję 6 panom z Makowisk, którzy przetransportowali to urządzenie do kaplicy, co nie było łatwą sprawą, ale przede wszystkim dziękuję pewnej rodzinie, która sfinansowała w całości ten zakup. Darczyńcom składam serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
 6. Do kościoła wróciły wczoraj pierwsze cztery ławki gruntownie odnowione. Dziękuję parafianom ze Starych Gajęcic za ich transport do kościoła. Ławki zostały rozebrane na części, wyczyszczone, przemalowane, mają nowe, stabilne podesty. Dziękuję p. Tadeuszowi Krawczykowi i osobom, które przychodzą do pomocy w stolarni. Więcej na ten temat w późniejszym czasie.
 7. Zapowiedzi przedślubne. W sakramentalny związek małżeński zamierzają wstąpić:
 • Łukasz Wawrzak, kaw. zam. w Podmurowańcu i Anna Czerwińska, panna, zam. w Warszawie – zapowiedź druga;
 • Paweł Wieczorek, kaw. zam. w Makowiskach i Martyna Wojciechowska, panna zam. w Pajęcznie – zap. 1-sza;
 • Mateusz Franczak, kaw. zam. w Nowych Gajęcicach i Klaudia Marszałek, panna, zam. w Radominie, par. Naramice – zap. 1-sza;
 • Krzysztof Dzięcioł, kaw. zam. w Strojcu i Natalia Luśtyk, panna zam. w Jankach – zap. 1-sza.

8. W wakacyjnym numerze Opiekuna znajdziemy wiele ciekawych treści, m.in. historię prac związanych z malowaniem kościoła od roku 1920, art. pt. 9. Niezwykła moc Nowenny pompejańskiej, a także dzieje OSP w Makowiskach. Gazetkę rozprowadzają ministranci przed kościołem.
10. Dziękuję za troskę o czystość w kościele i piękne dekoracje kwiatowe.
11. Intencje mszalne.
12. Ogłoszenie z zewnątrz: w gablocie inform. znajdziemy plakat zachęcający do udziału w III Charytatywnym Biegu Leśnym – w tym roku pt. „biegamy dla Antka” – Dylów Rządowy, sobota, godz. 14.00 (4 kat. wiekowe, darmowy posiłek i inne atrakcje). Zachęcam do udziału.
13. Wszystkim parafianom i gościom życzę miłej i spokojnej niedzieli, a na rozpoczynający się tydzień udzielam błogosławieństwa.

«

XVI Niedziela Zwykła

»