Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

dn. 11 lip 2021

11.07.2021 r.

  1. Trwają wakacje. Niektórzy nasi parafianie, szczególnie dzieci,  korzystają już z tego czasu wypoczynku, jednak „W wakacyjne niedziele pamiętajmy o kościele” – taka zachęta znajduje się na  tytułowej stronie najnowszego Opiekuna. Zachęcam do zapoznania się z jego treścią.
  2. W piątek wspomnienie NMP z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerznej.
  3. Bóg Zapłać wszystkim, którzy z racji 2-ej niedzieli miesiąca wspierają prace remontowe przy parafii. Dziękuję także za ofiary indywidualne złożone w ost. tygodniu na remont kościoła.
  4. Młodzież szkół ponadpodstawowych, która przeżywa swoje bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania, do końca lipca  powinna zdać egzamin z wiedzy religijnej.
  5. Dziękuję wszystkim osobom, szczególnie paniom, które bezinteresownie troszczą się o porządek w kościele, przed domem parafialnym i kaplicą pogrzebową. Dziękuję także za troskę o zieleń.
  6. Wczoraj zakończyła się parafialna pielgrzymka do Fatimy w Portugalii. Pielgrzymi codziennie uczestniczyli we Mszy św. oraz w modlitwie różańcowej z procesją w miejscu objawień Matki Bożej. Byli także w sanktuarium św. Jakuba Ap. w Santiago de Compostella w Hiszpanii oraz zwiedzili liczne miejsca kultu polecając wszędzie tam sprawy osobiste, rodzinne i naszej wspólnoty parafialnej.
  7. Intencje mszalne. (Msze św. w tygodniu będą odprawiane z powrotem o godz. 17.30.)
«

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

»