Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

dn. 26 cze 2021

27.06.2021 r.

 1. We wtorek Uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła. Msze Święte o godz. 7.30 w Makowiskach, o 10.30 w Jankach i o 18.00 w Patrzykowie Pasiekach.
 2. 1-szy czwartek m-ca, który przed nami, jest dniem modlitwy o nowe powołania do służby Bożej.
 3. W 1-szy pt. piątek m-ca okazja do spowiedzi od godz. 17.15.
 4. Za tydzień pierwsza niedziela m-ca, zmiana tajemnic różańcowych. Wypominki o 7.15 i msza św. za zmarłych.
 5. Informacje dla pielgrzymów do Fatimy. W najbl. sobotę 3 lipca rozpoczyna się długo oczekiwana parafialna pielgrzymka do Sanktuarium MB w Fatimie w Portugalii. Grupa liczy 37 osób.  Na lotnisko do Warszawy udajemy się autokarem, który wyruszy o godz. 12.30 z  parkingu przed kościołem. Na parafialnej stronie internetowej www.makowiska.pl. będą publikowane aktualne informacje dotyczące warunków podróżowania, testów na obecność koronawirusa oraz dokumentów, które należy wypełnić w związku z podróżą. Bardzo proszę o śledzenie na bieżąco naszej strony, a w razie pytań o kontakt tel. ze mną lub bezpośrednio z biurem pielgrzymkowym.
 6. W imieniu Zgromadzenia Sióstr od Aniołów pragnę podziękować za modlitwę w int. pracy misyjnej Sióstr oraz ofiarę w wys. 2707 zł., złożoną w ubiegłą niedzielę na ręce s. Anny, misjonarki z Konga.
 7. Trwa malowanie kościoła. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierają parafię w tym przedsięwzięciu. Ponieważ jest już wiadomo, że w I naborze wniosków nasza parafia nie otrzymała dotacji z Urzędu Marszałkowskiego na odnowienie powłok malarskich w kościele, tym bardziej dziękuje wszystkim ofiarodawcom za hojność.
 8. Zapowiedzi przedślubne. W sakramentalny związek małżeński zamierzają wstąpić: Katarzyna Warzycha, panna, zam. w Nowych Gajęcicach oraz Łukasz Radzioch,  kaw. zam. w Rębielicach Królewskich, – zapowiedź 1-sza; Michał Bobrowski, kaw. zam. w Podmurowańcu i Agata Papierz, panna zam. w Nowych Gajęcicach – zap. 1-sza.
 9. Rozpoczęły się wakacje. Dla najstarszej grupy kandydatów do bierzm. jest to czas bezpośredniego przygotowania się do tego sakramentu, który przyjmą w dniu 19 sierpnia. Do końca lipca młodzież powinna zdać egzamin z wiedzy religijnej, której zakres określony jest przez najnowszy katechizm przygotowany przez Wydział Katechetyczny Kurii Metrop.
 10. Przed kościołem można nabyć tygodnik katolicki „ Niedziela”. W numerze między innymi artykuł pt. Skromny pracownik w winnicy pańskiej – o 70 rocz. kapłaństwa emerytowanego papieża Benedykta XVI.
 11. W tym tygodniu ukaże się nowy numer biuletynu parafialnego Opiekun.
 12. Korzystającym z wakacji życzę szczęśliwej podróży, dobrej pogody, zdrowego wypoczynku i szczęśliwego powrotu. Nie zapomnijmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św.
 13. Intencje mszalne
«

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

»