Dziś jest sobota, 13 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Ernest, Malgorzata

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

dn. 19 cze 2021

20.06.2021 r.

1. Czerwiec to miesiąc poświęcony Najśw. Sercu Pana Jezusa. Zapraszam do udziału w nabożeństwach codziennie po mszy św. o godz. 18.00 lub przynajmniej do odmawiania litanii do Serca Pana Jezusa w domu.
2. W czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W Litanii do Wszystkich świętych Święty Jan Chrzciciel jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był za nią gotów oddać życie. Zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji zmarłych, którzy czcili św. Jana jako swojego patrona, czyli za śp. Janów i Janiny. Po Mszy św. – ostatnie przed wakacjami spotkanie z kandydatami do bierzmowania
3. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach, a wakacje niech będą błogosławionym czasem wypoczynku, ale także duchowego wzrostu. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w piątek o godz. 8.00.
4. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierają naszą parafią, czy to materialnie czy pomagając fizycznie.
5. Dziękuję paniom, które odpowiedziały na moją prośbę i od pon. do środy pomagały w pracach nad założeniem skwerku św. Jana Pawła II. Posadzone zostały tam drzewa i krzewy, zasiany trawnik. Dziękuję za pomoc udzieloną ciężkim sprzętem pp. Grzegorzowi Mruszczykowi i M. Franczakowi.  Docelowo będzie to miejsce modlitwy i refleksji – obok pomnika stanie ławeczka, na której można będzie przysiąść na dziesiątek różańca ze św. Janem Pawłem II.
6. Dziękuję paniom za przygotowanie kościoła po pracach malarskich do niedzielnej liturgii – za posprzątanie i dekoracje kwiatowe. Bóg zapłać parafiance z Czerkies za ofiarowanie kwiatów z własnego ogrodu.
7. W środę, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby za wstawiennictwem św. Józefa godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki, a dla zmarłych będziemy wypraszać dar nieba.
8. Intencje mszalne

«

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

»