Dziś jest niedziela, 21 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Daniel, Dalida

X NIEDZIELA ZWYKŁA

dn. 05 cze 2021


7.06.2021 r.

 1. Pragnę podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w procesji Bożego Ciała, a szczególnie osobom, które włączyły się aktywnie do asysty procesyjnej. Była ona uwielbieniem Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, świadectwem naszej wiary i pobożności eucharystycznej. W oktawie Bożego Ciała zapraszam codziennie – do czwartku włącznie – na procesje Eucharystyczne wokół kościoła. Dziś procesja po sumie.
 2. W czwartek zakończenie oktawy, poświęcenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci. Godz. 17.00 – Nieszpory o Najśw. Sakramencie; 17.30 – Msza św. z procesją do czterech ołtarzy, która przy dobrej pogodzie odprawiona będzie na zewnątrz kościoła. Wianki plecione z tegorocznych kwiatów i ziół będzie można zakupić przed mszą św.
 3. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. W piątek na Mszę św. i krótkie spotkanie zapraszam kandydatów do bierzmowania z klasy ósmej i ze szkół ponadpodstawowych.
 4. Jutro rozpoczynamy prace remontowo-malarskie w kościele. Ostatnie malowanie miało miejsce na rok przed śmiercią ks. Kazimierza Mądrego, a więc 28 lat temu, w 1993 r. Obecne prace będą prowadzone pod kierunkiem konserwator zabytków p. Marii Góralczyk z Częstochowy.
 5. Bóg Zapłać za ofiary złożone na malowanie kościoła.  Okazją do wsparcia tych prac będzie taca gospodarcza, która przypada w drugą niedzielę m-ca.
 6. Dziękuję za bezinteresowną pomoc ofiarowaną parafii p. Mirosławowi Franczakowi, p. Ireneuszowi Charciarkowi, p. Zbigniewowi Gajewskiego -za prace związane z założeniem trawników wokół kościoła. Dziękuję wszystkim, którzy pomagają utrzymać ład wokół obiektów parafialnych szczególnie teraz, w okresie wegetacji roślin, troszczą się o czystość w kościele. Przed procesją Bożego Ciała zdążyliśmy zamontować na kościele głośniki zewnętrzne, a wcześniej na kaplicy pogrzebowej. Koszt – 1200 zł.
 7. W sobotę o godz. 18.00 Msza św. w Patrzykowie-Pasiekach z poświęceniem i modlitwami o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców Patrzykowa. (Nie ma Mszy św. w Ładzinie)
 8. W związku z odradzającym się Arcybractwem św. Józefa w naszej parafii. przyszłą niedzielę na sumie będziemy gościć członków Bractwa św. Józefa z Pajęczna.
 9. Zapowiedzi: Marcin Musialski, kaw, zam. w Gajęcicach Starych oraz Klaudia Witczak, panna zam. w Zielęcinie, par. Rząśnia (2); Kinga Leszczyk, panna zam. w Patrzykowie oraz John Braybrook, kaw. zam. w Londynie w Wlk Brytanii (2); Wiesław Góra, kawaler zam. w Patrzykowie oraz Paulina Kozłowska, zam. w Wistce, par. Strzelce Wlk (1)
 10. Spotkanie informacyjne dla uczestników paraf. pielgrzymki do Fatimy odbędzie się w przyszły wtorek, 15 czerwca o godz. 18:15.
 11. Ogłoszenie z zewn.: Dyrektor Szpitala w Pajęcznie zaprasza w najbl. środę, 9 czerwca na DZIEŃ OTWARTY SZCZEPIEŃ PRZECIWKO COVID-19. Pajęczno, ul. Grunwaldzka 1. Od godz. 9.00 do 17.00 zaszczepić się będzie mogła każda osoba powyżej 16-go roku życia bez wcześniejszej rejestracji szczepionką firm: Pfizer, AstraZeneca lub Johnson&Johnson.
 12. Intencje
«

X NIEDZIELA ZWYKŁA

»