Dziś jest środa, 24 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Kinga, Krystyna

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

dn. 29 maj 2021

30 maja 2021 r.

  1. Dziś kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
  2. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa od wtoku codziennie po Mszy św.
  3. We wtorek o godz.19.00 – poświęcenie pól z Mszą św. o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców Starych Gajęcic.
  4. W najbliższy czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz. 7.30, 9.00 i 11.00 Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy wokół kościoła. Bardzo proszę, żeby przedstawiciele miejscowości i ulic, które przygotowują ołtarze wzięli także udział w asyście procesyjnej niosąc sztandary oraz feretrony. Zapraszam ponadto Liturgiczną Służbę Ołtarza, Żywy Różaniec, dzieci w strojach komunijnych do sypania kwiatków, Święto Bożego Ciała rozciąga się na całą oktawę, dlatego do następnego czwartku codziennie po Mszy św. wieczornej o 17.30 – o ile warunki pozwolą – odbywać się będzie  procesja Eucharystyczna wokół kościoła ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa. Zapraszam wszystkich na te obchody. Już teraz składam serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom ulic Polnej i Akacjowej w Makowiskach oraz parafianom z Łężcy i Patrzykowa – za trud przygotowania ołtarzy.
  5. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 16.45.
  6. Przed nami prace remontowo-malarskie wnętrza kościoła. W poniedziałek po Bożym Ciele rozpocznie się montaż rusztowań i wstępne prace naprawcze ścian i sklepienia. Wszystkim darczyńcom składam serdeczne Bóg Zapłać. Prace nad odnowieniem powłok malarskich przeprowadzamy w Roku pośw. Św. Józefowi – będzie to więc nasze wotum ku czci Patrona parafii. Jeżeli ktoś chciałby te prace wesprzeć to ułatwieniem są koperty, które można zabrać ze stolika w kruchcie. W środku znajdziemy Telegram do św. Józefa, czyli krótka, ale wg niektórych najskuteczniejsza modlitwa do św. Józefa
  7. Zapowiedzi: Zapowiedzi: Marcin Musialski, kaw, zam. w Gajęcicach Starych oraz Klaudia Witczak, panna zam. w Zielęcinie, par. Rząśnia (1); Kinga Leszczyk, panna zam. w Patrzykowie oraz John Braybrook, kaw. zam. w Londynie w Wlk Brytanii (1)
  8. Uczestnikom pielgrzymki paraf. do Fatimy biuro pielgrzymkowe przypomina o wpłacie ostatniej raty do wtorku, 8 czerwca.
  9. Dziękuję za modlitwę i wszelkie słowa życzliwości, które nadeszły z okazji 25 rocznicy moich święceń kapłańskich, która przypadła w miniony wtorek. Dziękuję Parafialnemu Klubowi Seniora za uroczystą Mszę św. w mojej int. na sumie, a także za piękną haftowaną kapłańską stułę.
  10. Intencje mszalne
«

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

»