Dziś jest czwartek, 18 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Emil, Erwin

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

dn. 16 maj 2021

16 maja 2021 r.

  1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a w przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Pamiętamy, że niedziela ta kończy okres wielkanocny, a obowiązek spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej możemy spełnić jeszcze przez kolejny tydzień, czyli do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej.
  2. Trwa Nowenna do Ducha Świętego przed Uroczystością Jego Zesłania. Włączmy się do tej modlitwy podczas liturgii w naszym kościele lub prywatnie odmawiajmy ją w domu.
  3. Parafia przeżywa dzisiaj Uroczystość Pierwszej Komunii św. 22 dzieci od dziś będzie uczestniczyło w sposób pełny we Mszy św. przyjmując do swoich serc prawdziwe Ciało i Krew Pana Jezusa. Módlmy się gorąco za te dzieci i ich rodziny, a my sami ożywmy w sobie nabożeństwo i cześć do Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którego także kiedyś przyjęliśmy po raz pierwszy. Przez cały tydzień dzieci wraz z rodzicami będą się spotykać na nabożeństwie majowym, będą uczestniczyć we Mszy św. i przystępować do Komunii św. Biały Tydzień jest to czas szczególnej łaski.
  4. Dziękuję rodzicom dzieci za przygotowanie świątyni i otoczenia do dziś. uroczystości, jak również za dar ołtarza z okazji I Komunii św. ich dzieci. Rodzice w dużej mierze sfinansowali zestaw nagłośnienia bezprzewodowego dla naszego kościoła
  5. Tradycyjna pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się we wtorek. Odwiedzimy pobliskie Sanktuarium Dzieci Fatimskich przy parafii Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie.
  6. Także we wtorek, 18 maja, o godz. 20.30 zapraszam pod pomnik pośw. Św. Janowi Pawłowi II na tradycyjną majówkę papieską z Litanią Loretańską do Matki Bożej. Można przynieść znicze, które postawimy pod pomnikiem.
  7. We środę msza św. z poświęceniem pól i modlitwami o urodzaje w Nowych Gajęcicach o godz. 19.00.
  8. W piątek po Mszy św. spotkanie z kandydatami do bierzmowania z kl. VI.
  9. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na kościół. Dziękuję osobom, które pomagają w pracach przy utrzymaniu zieleni wokół domu parafialnego i plebanii: p. Zbigniewowi Posmykowi z Ładzina za wykonanie szeregu prac polnych związanych z założeniem trawnika w ogrodzie plebańskim oraz panom Andrzejowi Mruszczykowi i Zbigniewowi Gajęckiemu za pomoc w pracach ogrodowych.
«

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

»