Dziś jest środa, 24 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Kinga, Krystyna

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

dn. 08 maj 2021

 9.05.2021r.

  1. Dziś odpust ku czci św. Stanisława BM Głównego Patrona Polski w kościele filialnym w Jankach. Uroczysta suma o godz. 12.00.
  2. Zapraszam do udziału w nabożeństwie majowym ku czci Najświętszej Maryi Panny codziennie przez cały maj po Mszy św. o godz. 17.30
  3. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 10.00. odbędzie się uroczystość I Komunii św. dzieci z klasy III. Porządek mszy św.: 7.30, 8.40 w Jankach, 10.00 i 12.00. W środę o 16.00 próba liturgiczna dla dzieci, a w piątek od 15.30 spowiedź dzieci, rodziców i chrzestnych. Na środę i czwartek planujemy z rodzicami dzieci sprzątanie kościoła i otoczenia przed niedzielną uroczystością. W dniu I Komunii św., w niedzielę o godz. 10.00 w kościele mogą przebywać tylko dzieci komunijne i ich rodzice, pozostali goście uczestniczą w liturgii przed kościołem.
  4. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII w piątek po Mszy św. wieczornej.
  5. Od jutra do środy w Kościele obchodzone są tzw. dni krzyżowe, w czasie których zanosi się modlitwy błagalne o dobre urodzaje zapewniające dostatek chleba powszedniego. Poświęca się pola, a wierni modlą się o ochronę ziemi przed gradobiciem, suszą i innymi klęskami oraz o dobry urodzaj. W poniedziałek msza św. z poświęceniem pól i modlitwami o urodzaje w Podładzinie o godz. 19.00,we wtorek na Podmurowańcu i w środę w Czerkiesach. Uszanujmy tę tradycję pamiętając, że plony nie zależą tylko od naszej pracy.
  6. Parafianom, którzy z racji drugiej niedzieli m-ca składają większą niż zwykle ofiarę na tacę z przeznaczeniem na prace gospodarcze podejmowane w parafii składam serdeczne Bóg Zapłać. Dziękuję wszystkim darczyńcom minionego tygodnia za pomoc udzieloną parafii.
  7. Zapowiedzi
  8. Wszystkich modlących się w naszym kościele oraz tych, którzy w obawie o swoje zdrowie łączą się z nami duchowo oddajemy pod opiekę św. Stanisława Biskupa.
«

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

»