Dziś jest czwartek, 18 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Emil, Erwin

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

dn. 24 kwi 2021

 25.04.2021

  1.  Dzisiejsza niedziela, zwana niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna w Kościele powszechnym tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Modlimy się o nowych kandydatów do naszych seminariów WSD i NSD. Tę intencję polecam szczególnie członkom Żywego Różańca.
  2. Dziś święto św. Marka Ewangelisty. Dzień ten należy do tzw. dni krzyżowych, kiedy to urządza się procesję do krzyża z modlitwami o urodzaje. Z tej okazji jutro po mszy św. będziemy modlić się przy krzyżu misyjnym w intencji o urodzajne plony i Boże błogosławieństwo dla mieszkańców Makowisk.
  3. Dziękuję wszystkim darczyńcom minionego tygodnia za pomoc udzieloną parafii.
  4. W tym tygodniu zakończą się prace przy budynku gospodarczym (podbitka i malowanie od strony podwórka). Uporządkowany został plac po stodole, który wymagał będzie zagospodarowania, podobnie jak skwerek Jana Pawła II przy pomniku. Z poważniejszych prac, które rozpoczną się jeszcze w tym półroczu mamy malowanie kościoła i remont fragmentu muru ogrodz. od str. płn.-zach.
  5. Na spotkanie przygotowawcze przed pierwszą Komunią św. zapraszam dzieci w środę o godz.16.00.
  6. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klasy VI w piątek po Mszy św. wieczornej.
  7. Od soboty rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które odprawiane będą codziennie po Mszy św. o godz. 17.30.
  8. Co roku 3 maja gromadziliśmy się w Patrzykowie przy pomniku na mszy św. w int. poległych i pomordowanych w czasie II wojny. Ponieważ w świetle aktualnych przepisów w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 5 osób, takie spotkanie nie może się odbyć. Zapraszam jednak  na Mszę św., która w tej właśnie intencji będzie odprawiona w kościele o godz. 12.00.
  9. Polecam najnowszy numer „Niedzieli”, m.in. artykuł ks. Krzysztofa Pawliny pt. „Kto chce być dzisiaj księdzem?” oraz artykuł „Prawda o szczepionkach”, przedstawiający stanowisko Episkopatu Polski w sprawie stosowania szczepionek.
  10. Intencje mszalne.
«

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

»