Dziś jest piątek, 12 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Jan, Brunon

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

dn. 17 kwi 2021

18.04.2021

  1.  III Niedziela Wielkiej Nocy to Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Niech w tym czasie więcej będzie lektury Pisma Świętego w naszych rodzinach.
  2. Jutro, podobnie jak każdego 19. dnia miesiąca i w każdą środę zapraszam na Msze świętą wotywną o św. Józefie, podczas której będziemy się modlić przez wstawiennictwo naszego patrona.
  3. W piątek, 23 kwietnia uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski.
  4. Spotkanie przygotowawcze przed pierwszą Komunią św. we wtorek o 16.00.
  5. Katecheza dla kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII w piątek o godz. 18.00 w kościele.
  6. Polecam lekturę „Niedzieli”, tam m.in. artykuł: „Sąd Boży – przeraża czy daje nadzieję?” oraz wywiad z ks. Bogusławem Turkiem, ekspertem w dziedzinie procesów kanonizacyjnych pt. „Kościół to nie fabryka świętych”.
  7. Składam serdeczne Bóg Zapłać za datki przeznaczone na potrzeby parafii złożone na tacę oraz za ofiary „na kościół” przelane na konto: rodzinie z Patrzykowa za ofiarę 150 zł. i z ul. Radomszczańskiej w Makowiskach za datek w wys. 200 zł. Dziękuję p. M. Franczakowi za darmową usługę transportu ze Śląska i rozładunek na miejscu palety z materiałem bud. Za każdą ofiarę, wszelką pomoc i dar modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać!
  8. Zapowiedzi przedślubne: Damian Kotyla, kawaler zam. w Makowiskach oraz Monika Urbańska, panna zam. w Dylowie Szlacheckim (II).
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia, a szczególnie Ks. Biskupowi Antoniemu Długoszowi, który dokładnie dziś świętuje 80. urodziny, życzymy obfitości Bożych darów i otaczamy serdeczną modlitwą.
  10. Intencje mszalne
«

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

»