Dziś jest środa, 24 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Kinga, Krystyna

Niedziela Miłosierdzia Bożego

dn. 12 kwi 2021

11.04.2021

  1. Dziś przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Pamiętajmy o zawierzeniu się Bożemu Miłosierdziu i odmówieniu we wspólnocie rodzinnej Koronki do Bożego Miłosierdzia w intencji ustania epidemii. Modlitwa ta będzie transmitowana także przez Internet z naszego kościoła o godz. 15.00. Nabożeństwo zakończy się obrzędem Komunii Świętej.
  2. W 2019 r. Sejm RP ustanowił dzień 14 kwietnia Świętem Chrztu Polski. Zgodnie z tradycją najpewniej 14 kwietnia 966 roku odbył się chrzest władcy Polan. Wtedy też narodziła się Polska, wkraczając na arenę dziejów chrześcijańskiej Europy jako wspólnota narodowa i polityczna, bowiem przyjęcie chrztu w obrządku łacińskim określiło naszą polską tożsamość. Postarajmy się zatem w środę, 14 kwietnia wywiesić flagę narodową i watykańską.
  3. Spotkanie z dziećmi przed I Komunią św. we wtorek o godz. 16.30 w kościele.
  4. Katecheza dla kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych w piątek o godz. 18.00 w kościele.
  5. Przeżywany obecnie Rok św. Józefa zachęca do odkrywania bogactwa, które niesie skromna postać tego Wielkiego Świętego. Papież Franciszek przypomina w Liście Patris Corde, że „Wszyscy mogą znaleźć w św. Józefie, mężu, który przechodzi niezauważony, orędownika, pomocnika i przewodnika w chwilach trudnych”. Jedną z form tej pobożności jest przynależność do Bractwa św. Józefa, które jest wspólnotą gromadzącą mężczyzn, którzy przez modlitwę i przykład wiary realizują powołanie, którym Pan Bóg ich obdarzył. Zapraszam w dalszym ciągu do zostania członkiem Bractwa, które się odradza w naszej parafii, a ma wielowiekową tradycję.
  6. Składam serdeczne podziękowanie Darczyńcom, którzy w obecnym czasie wspierają nasza parafię materialnie, wpłacając także ofiary na konto parafii (dostępne na stronie internetowej).
  7. Zapowiedzi: Mateusz Kluczny, kawaler, zam. w Makowiskach i Kinga Szczepańczyk, panna, zam. w Pajęcznie (II); Damian Kotyla, kawaler zam. w Makowiskach oraz Monika Urbańska, panna zam. w Dylowie Szlacheckim (I).
  8. Intencje mszalne

 

«

Niedziela Miłosierdzia Bożego

»