Dziś jest piątek, 12 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Jan, Brunon

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

dn. 30 mar 2021

28 marca 2021r.

 1. W związku z przejściem na czas letni, od jutra msze św. w dni powszednie odprawiać się będą o godz. 17.30.
 2. Rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym przeżywamy najważniejsze wydarzenia naszej wiary. Ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiczną podczas nadchodzącego Triduum Paschalnego oraz świąt Zmartwychwstania Pańskiego będziemy musieli zachować szczególną ostrożność i odpowiedzialność. Pamiętajmy o dezynfekcji rąk oraz zachowywaniu odpowiedniego odstępu od siebie.
 3. W Wielki Czwartek dziękujemy Bogu za ustanowienie Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.
 4. W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje mszy św. Droga krzyżowa o godz. 17.30, o godz. 18.00 odprawiona zostanie Liturgia Męki Pańskiej. Na koniec przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i adoracja Najśw. Sakamentu do godz. 23.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Zarówno w czwartek jak i w piątek zapraszam do wspólnego przeżywania bogatej w treści Liturii i do włączenia się w wieczorną modlitwę adoracyjną Najświętszego Sakramentu, która będzie również transmitowaną na parafialnym profilu Facebooka.
 5. Poświęcenie pokarmów z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych: tylko część osób w kościele, pozostali zajmują miejsca wzdłuż chodnika wokół kościoła – odległość m. osobami 1,5 m.)

– w kościele: 9.00, 11.30 i 13.00
– w Podładzinie – 9.30
– w Ładzinie – 9.45
– w Jankach – 10.00
– w Patrzykowie od Łążka – 10.30
– w Gajęcicach Starych – 11.00
– w Gajęcicach Nowych – 12.15
– w Patrzykowie – 12.30

 1. W Niedzielę Zmartwychwstania Rezurekcja o godz. 6:00 rozpocznie się biciem dzwonów i błogosławieństwem udzielonym Najświętszym Sakramentem całej parafii w drzwiach kościoła. Nie będzie procesji. Kolejne Msze św.: 9.00 10.30 w Jankach i 12.00.
 2. Możliwość spowiedzi jeszcze w tym tyg: od pon. do środy 17.00 – 17.30.
 3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, – piątek – sobota miesiąca. Modlitwy wynagradzające Najśw. Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi odmówimy indywidualne podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.
 4. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w minionym tygodniu na cele parafialne. Dziękuję także wszystkim, którzy w duchu wielkopostnej jałmużny złożyli ofiary na kwiaty do świątecznego wystroju kościoła.
 5. Msza św. w intencji osób chorych i starszych wiekiem zostanie odprawiona w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 12.00.
 6. W kruchcie są wystawione koperty-cegiełki dostarczone przez Caritas dla wiernych, którzy chcą pomóc w sfinansowaniu Kuchni z jadłodajnią dla bezdomnych w Częstochowie.
 7. Są jeszcze do nabycia małe paschaliki na stół wielkanocny
 8. Zapowiedzi: Kamil Fikier, kawaler zam. w Dubidzach par. Nowa Brzeźnica oraz Karolina Ziejewska, panna zam. w Patrzykowie (I)
 9. Z wiarą i nadzieją przeżyjmy ten wyjątkowy Wielki Tydzień. Niech tęsknota za żywą wspólnotą Kościoła stanie się wyrazem łączności z Chrystusem osamotnionym w Ogrodzie Oliwnym i przygotuje nasze serca na duchowe przeżycie Misterium Paschalnego.
«

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

»