Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

dn. 20 mar 2021

21.03.2021 r.

  1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Skupiamy się na rozważaniu Męki Pańskiej. Krzyże w kościołach pozostają zasłonięte aż do wielkopiątkowej liturgii Męki Pańskiej.
  2. W czwartek uroczystość Zwiastowania Pańskiego, dzień świętości życia. Zapraszam na Mszę św. o godz. 16.30.
  3. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Podczas Mszy świętych poświęcenie palm na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.
  4. Dzisiaj przed kościołem odbywa się wielkanocny kiermasz rozmaitości przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Patrzykowa. Zapraszam do zakupów.
  5. Od tygodnia dostępny jest jubileuszowy – 25-ty numer Opiekuna. Zachęcam do nabycia. Znajdziemy w nim informacje dotyczące Roku św. Józefa, kalendarium duszpasterskie n najbliższe m-ce, w cyklu „Przeszkody małżeńskie” nauczymy się obliczać stopnie pokrewieństwa, poznamy historię szkoły w Makowiskach począwszy od 19 w. z archiwalnymi zdjęciami, poznamy też zakończenie wojennych losów p. Józefa, wywiezionego w wieku chłopięcym na Syberię, które te wspomnienia przekazał mi osobiście kilkanaście lat temu i dowiemy się np. że krzyż na szczycie wieży jasnogórskiej został wykonany właśnie przez niego 40 lat po powrocie z zesłania.
  6. Składam serdeczne Bóg zapłać za wszelkie wyrazy życzliwości i wsparcia dla naszej parafii. Rodzinie z Patrzykowa dziękuję za ofiarę 100 zł, a rodzinie z Janek – dwustu zł. na cele parafialne.
  7. Zwykłe sprawy kancelaryjne załatwiamy telefonicznie lub drogą elektroniczną.
  8. Intencje mszalne
«

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

»