Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA OBLUBIEŃCA NMP

dn. 13 mar 2021

 19 marca 2021

 1.  Dziś obchodzimy odpust parafialny ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP. Są to niejako „imieniny” parafii. Dziś za pobożne nawiedzenie kościoła można uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie wobec Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy (wyspowiadane i przebaczone). Aby uzyskać odpust należy: godnie przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach Ojca Świętego („Ojcze nas” i „Wierzę w Boga”) oraz wykluczyć ze swojego życia wszelkie przywiązanie do grzechu nawet powszedniego. Skorzystajmy z łaski jaką daje nam Bóg i przeżyjmy dzień odpustu jak najowocniej. Dziś, mimo piątku, z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 2. Dzisiaj porządek mszy św. jest następujący: 9.00; 11.00, 15. 00 w Ładzinie, 15.30 w Jankach i 17.00.
 3. Rozpoczynamy rekolekcje wlkp. Głosi je nam ks. dr. Eric Kossi Hounake ze Zgromadzenia Księży Werbistów, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie.
 4. Dziś dzień spowiedzi świętej. Księża służą nam w konfesjonałach na pół godz. przed każdą mszą św. i spowiadają do ostatniego penitenta. Zachęćmy domowników do nieodkładania spowiedzi na później.
 5. Jutro Msze św. o godz. 9.00, 11.00 z udzieleniem Sakramentu Chorych i 16.30, po której spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia Sakr. Bierzmowania. Zapraszam do udziału w rekolekcyjnej drodze krzyżowej, które o godz. 16.00.
 6. Na stoisku przed kościołem wyłożone są darmowe broszurki z Koronką do św. Józefa, którą odmawia się na różańcu. Można tam też zakupić obraz św. Józefa oraz nowy numer gazetki parafialnej Opiekun.
 7. Dzisiejszym solenizantom, życzę obfitości Bożych darów i polecam opiece ich patrona, św. Józefa.

Przed błogosławieństwem zawierzmy św. Józefowi nasze rodziny:

Święty Józefie, Oblubieńcze Bogurodzicy Maryi, Opiekunie rodzin, Twojej ojcowskiej opiece powierzył Bóg swojego Syna i Jego Niepokalaną Matkę. Z największą miłością wypełniałeś obowiązki troskliwego Ojca i Opiekuna Najświętszej Rodziny. Powierzamy Ci nasze rodziny, nasze prace, radości i cierpienia. Powierzamy Ci szczególnie dzieci i młodzież. Wprowadź Jezusa do naszych domów, pomóż przyjąć Go do naszych serc, uproś łaskę miłości, zgody i pokoju, abyśmy mogli osiągnąć szczęście doczesne i wieczne. Amen.

 

 IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

14.03.2018

 1. Dziś piąty dzień Nowenny przed uroczystością św. Józefa Oblubieńca NMP, którą wypraszamy Jego pomoc i wstawiennictwo w trudnych sprawach naszego życia codziennego.
 2. W piątek będziemy przeżywać doroczny odpust ku czci Patrona naszej parafii – św. Józefa. Papież Pius IX w 1870 roku (150 lat temu) ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętej tego dnia przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. O godz. 9.00 będzie odprawiona Msza św. za zmarłych, którzy nosili imię naszego patrona, czyli za Józefów. Suma o godz. 17.00 (bez procesji wokół kościoła).
 3. W dzień odpustu rozpoczynamy 3-dniowe Rekolekcje wielkopostne i rozpoczynamy je od spowiedzi świętej /odczytać program/ Program rekolekcji znajdziemy też w gablocie inf. przed kościołem, na stronie internetowej parafii i w Opiekunie. Zachęćmy swoich domowników, zwłaszcza młodzież do nieodkładania spowiedzi na później. Księża będą w konfesjonałach na pół godz. przed każdą mszą św. Zachowajmy w tym dniu wszelkie przepisane środki ostrożności
 4. Ukazał się nowy, jubileuszowy – 25 numer Opiekuna. Zachęcam do nabycia. Znajdziemy w nim.in. Szczegółowy program rekolekcji, wiele informacji o św. Józefie z okazji Roku jemu poświęconego, dowiemy się, co przed nami w najbl. miesiącach, nauczymy się obliczać stopnie pokrewieństwa, poznamy historię szkoły w Makowiskach począwszy od XIX w., – art. autorstwa p. dyr. Zdybowicz z archiwalnymi zdjęciami, statystyki parafialne i ciekawe zakończenie wojennych losów p. Józefa Hamerli, wywiezionego w wieku chłopięcym na Syberię.
 5. Składam serdeczne Bóg Zapłać ofiary „na Kościół” z racji II niedzieli m-ca. Dziękuję także za wszelką pomoc okazywaną parafii, dzięki której zmienia się wygląd kościoła i jego otoczenie. Bóg Zapłać za ofiarę 200 zł parafianom z ul. Akacjowej w M., z ul. Długiej w N.G. i ze Starych Gajęcic (przelew na konto parafii), 160 zł przelewem od rodziny z Czerkies, 100 zł z Podmurowańca i z ul. Akacjowej. W ostatni czasie zapłaciła ponad 4 tys. zł. za zamówione projekty budowlane robót i zlecone kosztorysy dotyczące remontu ogrodzenia oraz zagospodarowania otoczenia i malowania kościoła w środku. Będą jeszcze przeprowadzone badania archeologiczne terenu nakazane przez Urząd Ochrony Zabytków w Łodzi. Te i wiele innych, może już mniej kosztownych, ale czasochłonnych czynności należy wykonać, przed rozp. jakichkolwiek prac przy zabytku.
 6. Za tydzień przed kościołem kiermasz wielkanocny przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Patrzykowa. Można będzie zakupić gotowe palmy pięknie wykonane przez naszą lokalną palmiarkę.
 7. Trwa okres rozliczania PIT-ów. Pamiętajmy, że nasz 1% to duże wsparcie dla dzieci zmagających się z chorobami, które wymagają kosztownego leczenia i rehabilitacji. Zachęcam do przekazywania 1% dla Antka, naszego ministranta. Wypełniając jedno pole w formularzu podatkowym nie tracimy ani grosza, możemy za to przyczynić się do dobrego dzieła. Ulotkę znajdziemy na stoliku, a pełną informację na stronie int. parafii.
 8. Intencje mszalne
 9. Życzę błogosławionego dnia Pańskiego i radości na cały tydzień.
«

UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA OBLUBIEŃCA NMP

»