Dziś jest czwartek, 18 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Emil, Erwin

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

dn. 06 mar 2021

7 III 2020 r.

  1. Przeżywamy dziś 1-szą niedzielę miesiąca. Na porannej Mszy św. modlimy się za zmarłych, a członkowie różańca wymieniają tajemniczki z rozważaniami.
  2. W okresie Wielkiego Postu rozważamy Mękę Pańską w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów, a do puszki przy krzyżu możemy złożyć ofiarę pokutną na kwiaty do Grobu Pańskiego
  3. Trwa rok św. Józefa, stąd przed mszą św. uczymy się nowych pieśni ku czci naszego Patrona. W każdą środę i każdego 19-go dnia m-ca możemy uczestniczyć we mszach św. wotywnych o św. Józefie. Sprowadziliśmy też obrazy na płótnie i ikony wysokiej jakości na drewnie z wizerunkiem naszego patrona – przed kościołem istnieje możliwość ich nabycia. Poświęcone obrazy Św. Józefa były zawsze obecne w katolickich domach, może więc warto, aby wizerunek patrona parafii znalazł miejsce i w naszym.
  4. W czwartek o godz. 17.00 swoje spotkanie w ramach przygotowania do przyjęcia sakr. Bierzmowania ma klasa szósta.
  5. Rekolekcje wielkopostne rozpoczynamy w piątek, 19 marca, w uroczystość odpustową ku czci św. Józefa. Poprowadzi je ks. dr Eric Hounake ze Zgromadzenia Słowa Bożego Księży Werbistów.
  6. Za tydzień ukaże się nowy numer biuletynu parafialnego Opiekun.
  7. Zapowiedzi przedślubne: Tomasz Taranek, zam. w Makowiskach i Agata Wróż, zam. w Pajęcznie (2)
  8. Dziękuję za bezinteresowną pomoc wyświadczoną parafii w minionym tygodniu pp.: Zbigniewowi Gajewskiemu i Michałowi Lebiodzie. Dziękuję paniom za troskę o kościół i pomoc w utrzymaniu porządku w otoczeniu kościoła i plebanii.
  9. Przez przyczynę Matki Najświętszej chcemy powierzać opiece Bożej wszystkie kobiety z racji ich poniedziałkowego święta. Prosimy, aby wzrastały w świętości na wzór najpiękniejszej z Niewiast.
  10. Intencje mszalne
«

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

»