Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

II Niedziela Wielkiego Postu

dn. 28 lut 2021

28 lutego 2021

  1. Liturgię dzisiejszej Mszy św. ubogaciła swym śpiewem schola liturgiczna „Domine Jesu” z Częstochowy, która w tym roku obchodzi jubileusz 10-lecia istnienia.
  2. Dzisiaj przypada II Niedziela Wlk Postu, która co roku jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. W całym kraju zbierana jest ofiara do puszek na pomoc polskim misjonarkom i misjonarzom w ramach Dzieła Pomocy Ad Gentes.
  3. W każdy piątek Wielkiego Postu droga krzyżowa o godz. 16.00, a Gorzkie Żale w niedzielę po sumie. Podtrzymujemy też czcigodną tradycję adoracji krzyża przez ucałowanie lub uklęknięcie składając ofiarę pokutną, którą zwykle przeznaczamy na zakup kwiatów do grobu Pańskiego.
  4. W najbliższy czwartek o godz. 17.00 – spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klas siódmych
  5. W piątek pół godziny przed naboż. drogi krzyżowej, czyli od 15.30 – możliwość spowiedzi dla dzieci i młodzieży odprawiających nowennę pierwszych piątków m-ca. Spowiedź rekolekcyjna już za trzy tygodnie.
  6. W przyszłą niedzielę, 7 marca, o godz. 9.00, dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii św. otrzymają swoje pierwsze książeczki do nabożeństwa.
  7. Caritas Arch. Częstochowskiej zwraca się z prośbą do wszystkich wiernych o pomoc w sfinansowaniu Kuchni Caritas wraz z jadłodajnią dla bezdomnych, starszych i ubogich w ramach akcji Jałmużna Wielkopostna. W tym roku w miejsce skarbonek jest koperta-cegiełka. Osoby, które pragną włączyć się w to wielkie dzieło miłosierdzia mogą zabrać kopertę-cegiełkę i po wypełnieniu zwrócić do parafii. Jest również do nabycia Świeca Paschalna (do wykorzystania podczas Wigilii Paschalnej czy na stół wielkanocny) w cenie 10 zł.
  8. Zapowiedzi przedślubne: Tomasz Taranek, zam. w Makowiskach i Agata Wróż, zam. w Pajęcznie (1)
  9. Intencje mszalne

 

«

II Niedziela Wielkiego Postu

»