Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

dn. 20 lut 2021

21.02.2021r.

 

  1. W okresie Wielkiego Postu nie zaniedbajmy naszego przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Zachęcam do udziału w Drodze Krzyżowej w piątki o 16.00 i Gorzkich Żalach w niedziele po sumie. Starajmy się przychodzić na Mszę świętą częściej, także w tygodniu. Do udziału w drodze krzyżowej zapraszam dzieci, dla których są specjalne obrazki oraz kandydatów do bierzmowania. Przy krzyżu adoracyjnym na środku kościoła możemy składać wielkopostną ofiarę pokutną oraz ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  2. Druga Niedzielę Wlk Postu jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami, dlatego w przyszłą niedzielę po Mszach św. można będzie złożyć ofiarę do puszki jako wsparcie dla polskich misjonarek i misjonarzy.
  3. Za dwa tygodnie, 7 marca o godz. 9.00, dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii św. otrzymają swoje pierwsze książeczki do nabożeństwa.
  4. Jak słyszeliśmy w liście ks. Abpa, nasza świątynia została wyznaczona jako kościół stacyjny „Roku św. Józefa”. Zachęcam do korzystania z łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Informacja na ten teat znajduje się w gablocie inf. i na stronie www. Zgłaszają się już pierwsze osoby chętne do wstąpienia do Bractwa św. Józefa, które uroczyście zainauguruje swoją działalność podczas sierpniowej wizyty ks. Abpa w naszej parafii. Zachęcam panów do rozważenia możliwości wstąpienia w szeregi bractwa, które w naszej parafii ma długoletnią tradycję.
  5. Dziękuję za złożone w ostatnim czasie ofiary na kościół (na tacę oraz na konto parafialne)
  6. Ostatnio zostały wykonane schody do kotłowni za kościołem, koszt – 1800 zł.
  7. W przyszłą niedzielę na Mszach św. o godz. 9.00 i 12.00 będziemy gościć chór młodzieżowy „Domine Jesu” z Częstochowy pod przewodnictwem ks. Mateusza Ociepki. Jest to schola liturgiczna śpiewająca na wysokim poziomie muzycznym, która w tym roku świętuje 10-lecie istnienia. Po Mszach św. można będzie zakupić płytę zespołu lub wesprzeć ofiarnym groszem młodych wykonawców, którzy zbierają w ten sposób środki na wydanie jubileuszowej płyty.
  8. Intencje mszalne.
«

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

»