Dziś jest środa, 24 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Kinga, Krystyna

VI NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

dn. 13 lut 2021

14 lutego 2021 r.

  1.  Od dziś do soboty pod hasłem: „Trzeźwością pokonywać kryzys”, trwa 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W odpowiedzi na apel Komisji Episkopatu Polski ds. Trzeźwości zechciejmy podjąć dobrowolną abstynencję od alkoholu na okres Wielkiego Postu albo na dłuższy czas, dla ratowania osób uzależnionych i o ducha trzeźwości w naszej Ojczyźnie i parafii.
  2. Dzisiaj po każdej Mszy Św. zapowiadana zbiórka ofiar na domy dla niepełnosprawnych sierot społecznych prowadzonych przez Katolicki Ruch „Betel”
  3. W środę Kościół wkracza w okres Wielkiego Postu, który jest czasem nawrócenia, czyli powrotu do Boga i Jego przykazań. W Popielec msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 9.00 i 17.00, o 10.30 w Jankach. W Popielec obowiązuje post ścisły.
  4. Zapraszam także do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych: Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 16.00, a Gorzkie Żale w niedzielę po sumie. Nabożeństwa te będą transmitowane on line.
  5. Nasza świątynia została wyznaczona na kościół stacyjny „Roku św. Józefa”, stąd w najbliższy piątek, podobnie jak każdego 19-go dnia miesiąca, po drodze krzyżowej, zapraszam do udziału we Mszy św. wotywnej o św. Józefie.
  6. Dziękuję za złożone dziś ofiary na tacę oraz za pomoc wyświadczoną parafii w różnej formie panom: Mirosławowi Franczakowi, Ireneuszowi Charciarkowi z pracownikami i Karolowi Pilarczykowi.
  7. Katecheza dla kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych w czwartek o godz. 17.00 w kościele.
  8. Intencje mszalne
«

VI NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

»