Dziś jest czwartek, 18 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Emil, Erwin

V NIEDZIELA ZWYKŁA

dn. 26 sty 2021

7 lutego 2021 r.

 1. Przeżywamy dziś 1-szą niedzielę miesiąca. Na porannej Mszy św. modlimy się za zmarłych, a członkowie różańca wymieniają tajemniczki z rozważaniami.
 2. W czwartek przypada wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji w przyszłą w niedzielę po każdej Mszy Św. zbiórka ofiar do puszek na domy dla niepełnosprawnych sierot społecznych prowadzonych przez Katolicki Ruch „Betel”
 3. Po przyszłej niedzieli wznawiamy przygotowania do przyjęcia sakr. Bierzmowania. Spotkania odbywać się będą w kościele w małych grupach z zachowaniem obowiązujących w miejscach kultu zasad.
 4. Trwa rok św. Józefa, stąd przed mszą św. uczymy się nowych pieśni ku czci naszego Patrona. W każdą środę i każdego 19-go dnia m-ca zapraszam do udziału we Mszy św. wotywnej o św. Józefie. 19 sierpnia, z tej okazji, odwiedzi naszą parafię ks. abp. Zachęcam do korzystania z łaski Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami – tzn. sakramentalna spowiedź, Komunia św. oraz modlitwa zgodna z intencjami Ojca Świętego; Stolica Apostolska udziela łaski odpustu zupełnego za:
 • półgodzinne rozważanie Modlitwy Pańskiej,
 • spełnienie uczynku miłosierdzia względem duszy lub ciała,
 • odmówienie części różańca w rodzinie lub przez narzeczonych,
 • codzienne powierzenie działalności (pracy) opiece św. Józefa,
 • modlitwę za wstawiennictwem św. Józefa za poszukujących pracy (bezrobotnych),
 • odmówienie Litanii do św. Józefa lub Akatystu, lub innej modlitwy w intencji prześladowanych chrześcijan,
 • modlitwę do św. Józefa – w dniach: uroczystość św. Józefa (19 marca), wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika (1 maja) i w święto Świętej Rodziny,
 • odmówienie modlitwy za wstawiennictwem św. Józefa przez osoby starsze i chore, które nie mogą wyjść z domu. Dotyczy to również osób umierających.
 1. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby Kościoła, Parafia ponosi w tym czasie niemałe wydatki związane z zużyciem prądu/ogrzewaniem kościoła podatek na rzecz Archidiecezji/ubezpieczenie budynków. Bóg zapłać za ofiary kolędowe złożone ostatnio na tacę i do skrzyneczki na filarze pod chórem. Za tydzień taca gospodarcza.
 2. Intencje mszalne.
 3. Na nowy tydzień życzę wszystkim opieki Bożej i światła Ducha Świętego w podejmowaniu obowiązków.

 

 

 

31 stycznia 2021 r.

 1.  Dziś, jak co roku w ostatnią niedzielę stycznia obchodzony jest Światowy Dzień Chorych na Trąd.
 2. Tydzień w liturgii:
  – we wtorek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane inaczej świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 9.00 i 17.00, a Jankach o 10.30. Dziś po Mszach św. możemy nabyć gromnicę, którą zapalamy w obliczu niebezpieczeństwa i śmierci.
  – w środę wspomnienie św. Błażeja,
  – w piątek św. Agaty, po Mszy św. będzie można otrzymać poświęcony z racji tego wspomnienia chleb;
  – w sobotę wspomnienie św. Pawła Miki i towarzyszy.
 3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: I czwartek, piątek i sobota lutego. W czwartek od 16.00 adoracja Najśw. Sakramentu, a w piątek zapraszam wszystkich czcicieli Serca Jezusowego do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej, szczególnie dzieci i młodzież odprawiające I-sze pt m-ca. Okazja do spowiedzi od 15.45.
 4. Intencje mszalne.
 5. Na nowy tydzień życzę wszystkim opieki Bożej i światła Ducha Świętego w podejmowaniu obowiązków.

 

 

24 stycznia 2021 r.

 1.  Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan przeżywany pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” .
 2. Dziś wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszki na pomoc poszkodowanym przez trzęsienie ziemi w Chorwacji.
 1. Tydzień w liturgii:
  – w poniedziałek święto Nawrócenia św. Pawła,
  – we wtorek św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów,
  – w czwartek św. Tomasza z Akwinu, doktora Kościoła, patrona teologów oraz uczelni i szkół katolickich.
 2. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim rodzinom tworzącym wspólnotę parafii św. Józefa w Makowiskach za udział i wspólną modlitwę podczas Mszy św. sprawowanych w ramach spotkań kolędowych. Bóg zapłać za życzliwą obecność i ofiarę. W kruchcie na stoliku są dodatkowe pakiety kolędowe dla rodzin, do których one nie dotarły. Tegoroczne ofiary będą przeznaczone na prace malarskie wewnątrz kościoła oraz zakup urządzenia chłodniczego do przechowywania zwłok do naszej kaplicy pg (koszt pojedynczej chłodni to ok. 10 000 zł brutto).
 3. W miniony wtorek w naszym kościele zespół konserwatorów prowadził badania stratygraficzne ołtarzy mające na celu ustalenie pierwotnej ich kolorystyki, do której, zgodnie z zaleceniami WKZ, należy powrócić podczas ich renowacji w przyszłości.
 4. Zbliża się święto MB Gromnicznej. Za tydzień można będzie zaopatrzyć się w gromnice z wosku pszczelego duże i małe. Poświęcone w kościele 2 lutego, są znakiem Bożej obecności w naszych domach.
 5. TK Niedziela
 6. Ogłoszenie z zewnątrz
 7. Intencje mszalne
«

V NIEDZIELA ZWYKŁA

»