Dziś jest sobota, 13 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Ernest, Malgorzata

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

dn. 16 sty 2021

17 stycznia 2020

 1.  Tydzień powszechnej modlitwy o jedność chrześcijan, który jutro się rozpoczyna jest czasem szczególnej modlitwy o jedność serc i ducha podzielonych chrześcijan, a więc: katolików, prawosławnych i protestantów.
 2. Tydzień w liturgii:
  – we wtorek św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
  – w czwartek św. Agnieszki, męczennicy.
 3. W czwartek obchodzimy Dzień Babci a w piątek Dzień Dziadka. Kierując się wiarą, okazujmy im szacunek, wdzięczność i chętną pomoc.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć ofiarę do puszki na pomoc poszkodowanym przez trzęsienie ziemi w Chorwacji.
 5. Młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania przypominam o pilnym uczestnictwie w katechezie szkolnej (także tej prowadzonej zdalnie), o dbaniu o życie sakramentalne, czyli udziale w niedzielnej Eucharystii i o systematycznej spowiedzi św., co należy potwierdzać w posiadanych indeksach.
 6. W najbliższą sobotę odbędzie się spotkanie kolędowe dla mieszk. Ładzina o godz. 17.30 w miejscowej kaplicy. Już dzisiaj pragnę serdecznie podziękować za wspólną modlitwę podczas sprawowanych dotychczas Mszy św. kolędowych w intencji rodzin naszej parafii. Bóg zapłać za życzliwą obecność i ofiarę. Podczas mszy św. za Parafian sprawowanych w każdą niedzielę i uroczystości modlimy się za ofiarodawców, a zmarłych naszych dobrodziejów polecamy Bożemu Miłosierdziu w coniedzielnych wypominkach.
 7. W bieżącym roku planowane są prace malarskie wewnątrz kościoła, przygotowywany jest obecnie projekt tego remontu uwzględniający wytyczne WKZ. Jeśli chodzi o remont  muru ogrodzeniowego kościoła (odcinka najb. zagrożonego przewróceniem się), to parafia złożyła jeszcze na jesieni do MKiDN i Funduszu Kościelnego dwa wnioski o dofinansowanie tych prac. Ich podjęcie w tym roku uzależniamy od otrzymanej dotacji.
 8. Remont budynku gospodarczego ma się ku końcowi. Pięć pomieszczeń i obszerny strych pomieszczą wszystkie sprzęty gospodarcze, narzędzia, maszyny, elementy dekoracji, które dotychczas przechowywane były w stodole, dzwonnicy, blaszaku czy piwnicach plebanii. Na wiosnę rozebrana zostanie stodoła, którą w minionym tygodniu  opróżniliśmy ze słomy, jaka zalegała tam od wielu lat. Dziękuję p. Michałowi Lebiodzie za pomoc ciągnikiem z przyczepą.
 9. Polecam lekturę tygodnika „Niedziela”, a w nim szczególnie artykuł „Dusze leżą odłogiem” o stanie naszej wiary w dobie epidemii oraz artykuł „Dlaczego śpiewamy kolędy do 2 lutego?”
 10. Zapowiedzi: Jacek Mesjasz, kaw. zam. w Starych Gajęcicach / Agata Kicińska, panna, zam. w Częstochowie – zap. II.
 11. Intencje
«

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

»