Dziś jest czwartek, 18 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Emil, Erwin

Niedziela Świętej Rodziny

dn. 14 gru 2020

 27 grudnia 2020 r.

 1. Dziś obchodzimy Święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest ono szczególnym świętem rodzin chrześcijańskich. Po Mszy św. odmówimy specjalną modlitwę w intencji rodzin.
 2. Czwartek jest ostatnim dniem starego roku i wspomnieniem liturgicznym św. Sylwestra, papieża. Zapraszam na mszę św. o godz. 16.00 z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym, podczas której będziemy modlić się w intencji ofiarodawców i dobrodziejów naszego kościoła i parafii – słowem tych wszystkich, którzy swoją modlitwą, pracą i ofiarnym groszem wspierali podejmowane w mijającym roku działania. Przedstawione zostanie sprawozdanie duszpasterskie za rok 2020.
 3. W piątek, 1-szy dzień nowego roku, obchodzimy Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to święto nakazane, a więc obowiązuje nas udział w Eucharystii. Pierwsza msza św. o godz. 9.00. O godzinie 17.00 będzie msza św. kolędowa w intencji Rodzin mieszkających przy ul. Radomszczańskiej w Makowiskach. Odprawiającym nowennę 9 Pierwszych Piątków m-ca przypominam, o przyjęciu w tym dniu Komunii św. wynagradzającej Boskiemu Sercu Zbawiciela
 4. Zwykle w tym czasie zapowiadana była wizyta duszpasterska. Wiemy już, że w tym roku, z uwagi na sytuację związaną z pandemią, nie odbędzie się tradycyjna wizyta kolędowa „od domu do domu”. Kolęda będzie miała inną formę. Spotkamy się w kościele, przy żłóbku, na wieczornej Mszy św. w int. zaproszonych rodzin. Modlić się będziemy o Boże błogosławieństwo, o zdrowie dla siebie i dla bliskich, o łaskę wytrwania w wierze i zaufaniu do Boga dla dzieci i młodzieży. Na zakończenie Mszy św. poświęcona zostanie woda, którą po powrocie do domu pokropimy nasze mieszkanie odczytując tekst błogosławieństwa domu przyniesiony z kościoła.

Harmonogram Mszy świętych kolędowych z błogosławieństwem Rodzin:

 1. – dla mieszkańców Makowisk:
  1. ul. Radomszczańska – 1 stycznia 2021 r., godz. 17:00
   ul. Polna – 4 stycznia 2021 r., godz. 17:00
   ul. Akacjowa, Cmentarna, Wesoła, Strażacka i Spacerowa – 5 stycznia 2021 r., godz. 17:00
   ul. Szkolna – 16 stycznia 2021 r., godz. 17:00

  – dla mieszkańców Janek – 3 stycznia 2021 r., godz. 17:00 (kościół w Jankach)

  – dla mieszkańców Patrzykowa – 6 stycznia 2021 r., godz. 17:00

  – dla mieszkańców Nowych Gajęcic:

  1. Cicha, ul. Pajęczańska, ul. Leśna – 7 stycznia 2021 r., godz. 17:00
   ul. Długa – 8 stycznia 2021 r., godz. 17:00

  – dla mieszkańców Czerkies – 9 stycznia 2021 r., godz. 17:00

  – dla mieszkańców Starych Gajęcic – 10 stycznia 2021 r., godz. 17:00

  – dla mieszkańców Podładzina – 14 stycznia 2021 r., godz. 17:00

  – dla mieszkańców Podmurowańca i Łężcy – 15 stycznia 2021 r., godz. 17:00

  – mieszkańców Ładzina – 23 stycznia 2021 r., godz. 17:

 

Ogłoszenia na IV Niedzielę Adwentu
20
grudnia 2020 r.

 1.  Dobiega końca adwentowe oczekiwanie na przyjście Pana Jezusa. Dziękuję dzieciom i wszystkim innym uczestnikom rorat, którzy przychodzili nieraz całym rodzinami za codzienny udział w Mszach św. roratnich, za piękne świadectwo wiary, ale także przywiązania do tradycji. W najbliższy czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. O godz. 9.00 rano Msza św. na powitanie żłóbka, na którą zapraszam dzieci biorące udział w tegorocznych roratach. Na jutro dzieci przynoszą własnoręcznie wykonane ozdoby do udekorowania choinki w kruchcie kościoła.
 2. Uroczysta  Pasterka zostanie odprawiona o północy. Pamiętajmy o chrześcijańskim przeżywaniu wieczerzy wigilijnej – odczytanie fragmentu Pisma Św. o narodzeniu Pana Jezusa, modlitwa za żywych i zmarłych, dzielenie się opłatkiem, śpiew kolęd. Obrzęd Wieczerzy wigilijnej znajdziemy w Opiekunie.
 3. W Boże Narodzenie i w święto św. Szczepana Msze św. w porządku niedzielnym.
 4. Pragnę podziękować wszystkim, którzy zakupili i zakupią jeszcze rozprowadzane przez Caritas świece, włączając się tym samym w akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 5. Dziś przed kościołem mini-kiermasz świąteczny. Można nabyć pięknie wykonane pachnące lasem stroiki na stół wigilijny (wyk. p. Marianna Olejnik z Patrzykowa), karty świąteczne, książki na prezent pod choinkę (szczególnie polecam „Rodzinną Księgę Modlitw”)
 6. Od dziś w sprzedaży jest nowy numer Opiekuna. Zachęcam do zapoznania się z treścią gazetki. Znajdziemy tam m.in. informacje o tym, jak będzie wyglądała tegoroczna kolęda.
 7. Dziękuję p. A. Kozłowskiemu z Patrzykowa za ofiarowanie choinek z własnej posesji do świątecznej dekoracji kościoła. We wtorek po roratach będziemy je ozdabiać. Bardzo proszę młodzież o pomoc.
 8. Ofiara na kościół:
 9. Intencje mszalne

 

III Niedzielę Adwentu

13 grudnia 2020 r.

 1. Dziś przeżywamy Niedzielę Radości („Gaudete”). Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego.
 2. Wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych zachęcam do udziału w roratach o godz. 16.30.
 3. Przedświąteczne odwiedziny w domach Parafian chorych i starszych wiekiem będą w najbliższy czwartek od godz. 9.00.
 4. Bóg Zapłać za ofiarę na prace przy kościele byłym parafianom z Patrzykowa od Łążka oraz rodzinie z ul. Radomszczańskiej w M.
 5. Dziękuję za złożone dziś na tacę „gospodarczą” ofiary.
 6. W imieniu ks. dyrektora Caritas dziękuję serdecznie za złożone na potrzeby ubogich dary w postaci ubrań, produktów spożywczych i chemii gosp.
 7. W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki wigilijne, świece Caritas.
 8. W przyszłą niedzielę ukaże się nowy numer Opiekuna.
 9. Intencje mszalne
«

Niedziela Świętej Rodziny

»