Dziś jest niedziela, 21 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Daniel, Dalida

II Niedziela Adwentu

dn. 19 wrz 2020

6.12.2020

 1. Przeżywany dziś adwentowy dzień skupienia to nasze duchowe przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia. Ze względu na stan epidemii nie ma tradycyjnych rekolekcji z całodniową spowiedzią. Dziś wsłuchujemy się w Słowo Boże, które nam głosi ks. dr Adam Fogelman z WSD w Czwie i korzystamy z posługi sakramentalnej w konfesjonale.
 2. Także dziś, w 2 niedzielę adwentu  przeżywamy dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie. We wszystkich polskich parafiach – także u nas – odbywa się z inicjatywy Caritas  zbiórka pieniędzy do puszek.
 3. Dzieci, młodzież i dorosłych zachęcam do udziału w Roratach, które są odprawiane o godz. 16.30, a w soboty o 7.30 rano.
 4. We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msza św. o godz. 16.30, natomiast od godz. 12:00 do 13:00 zapraszamy na Godzinę Łaski dla świata. Więcej na temat, czym jest Godzina Łaski znajdziemy na paraf. stronie internetowej.
 5. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca, z której taca przeznaczona jest na dalszą spłatę prac prowadzonych w parafii. Składam serdeczne Bóg Zapłać rodzinom z Patrzykowa oraz z Czerkies za złożone na ten cel datki w wys. 100 zł. oraz rodzinie naszych Parafian z Ładzina za ofiarę 200 zł.
 6. Prasa katolicka
 7. Intencje mszalne

29.11.2020

 1. Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Jest to czas, który przede wszystkim kieruje nasze myśli ku powtórnemu przyjściu Chrystusa na ziemię. Na wieńcu adwentowym zapłonęła pierwsza świeca. To światło oznacza nadzieję, zieleń wieńca stanowi symbol trwającego życia, natomiast kształt kręgu symbolizuje wieczność Boga, który nie ma początku ani końca. Chciałbym serdecznie podziękować paniom z Parafialnego Klubu Seniora, z sekcji rękodzieła za wykonanie tej pięknej dekoracji.
 2. Zachęcam wszystkich do owocnego przeżycia adwentu. Pomoże nam w tym przede wszystkim adwentowy dzień skupienia, który będziemy przeżywać już w najbliższą niedzielę. Połączony będzie z możliwością odbycia spowiedzi przedświątecznej. Nauki wygłosi ks. dr Adam Fogelman z WSD. Przypominam, że uczestnicy nabożeństw zobowiązani są do zachowaniu wszystkich obostrzeń sanitarnych, m.in. dotyczących zachowania odległości osobami w kolejce do konfesjonału.
 3. Z okazji I piątku miesiąca od godz. 15.45.możliwość spowiedzi dla osób odprawiających pierwsze piątki m-ca oraz kandydatów do bierzmowania.
 4. Od jutra roraty. Jak co roku, zapraszam dzieci z lampionami na Mszę św. o godz. 16.30, a w soboty o 7.30 rano. Ponadto zachęcam wszystkie dzieci do zaopatrzenia się w Zdrapkę Adwentową. Jest to plansza zawierająca specjalne zadania do wykonania na każdy dzień adwentu. Więcej na ten temat na stronie www i parafialnym frofilu fb.
 5. W przyszłą niedzielę, na Mszę św. o godz. 9.00. zapraszam rodziców z dziećmi przygotowującymi się do pierwszej Komunii św. Spotkanie połączone będzie z poświęceniem i wręczeniem medalika Niepokalanej w przededniu uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP.
 6. Dziś, na progu adwentu, zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Można je nabyć po każdej Mszy św. Ofiara jest naszą cegiełką do spłaty prac remontowych przy kościele. Z góry składam serdeczne Bóg Zapłać.
 7. Caritas, jak co roku, przygotowała świece, których zakup wspiera akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w cenie 7 i 15 zł. Częstochowska Caritas zaprasza ponadto do udziału w akcji wspierającej osoby ubogie i bezdomne. Można to uczynić ofiarując: nową odzież (czapki, rękawiczki, szaliki, skarpety) środki żywności oraz środki czystości. Rzeczy te zostawiamy w kruchcie przy skrzynce z napisem CARITAS.
 1. Składam serdeczne podziękowanie Darczyńcom, którzy w obecnym czasie w różny sposób wspierają nasza parafię. Dziękuję Paniom za cotygodniowe sprzątanie świątyni, za utrzymanie czystości wokół kościoła i budynków parafialnych. Dziękuję p. Tadeuszowi Krawczykowi za odnowienie dębowych drzwi do kościoła, dzwonnicy i do plebanii.
 2. Zachęcam do czytania prasy katolickiei. Oprócz Niedzieli, są ciekawe czasopisma dla młodzieży, sympatyków misji czy też członków kół różańcowych.
 3. Intencja mszalne

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata22

22.11.2020

 1. Dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy liturgiczny rok kościelny.
 2. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Niech ten ostatni tydzień roku liturgicznego pobudzi nas do refleksji nad przemijalnością naszego ludzkiego życia.
 3. Wraz z pierwszą niedzielą Adwentu dostępne będą świece Caritas rozprowadzane w ramach WDPD. Także opłatki na stół wigilijny zostaną poświęcone za tydzień na porannej mszy św.
 4. Aby pomóc dzieciom owocnie przeżyć tegoroczny adwent, przygotowaliśmy dla nich tzw. Zdrapkę Adwentową. Jest to plansza zawierająca 26 specjalnych zadań do wykonania w każdym dniu adwentu. Zadania pomogą przygotować serce i dom na Boże Narodzenie. Zdrapka dostępna od przyszłej niedzieli.
 5. Informacja dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Najbliższe spotkanie połączone z poświęceniem i wręczeniem medalika Niepokalanej odbędzie się w niedzielę, 6 grudnia przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, o godz. 9.00. Obecność obowiązkowa.
 6. Wspomnienie liturgiczne św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, które dziś przypada jest okazją do podziękowania Bogu za posługujących muzyką i śpiewem w naszym kościele. Dziękujemy p. organiście Kamilowi, który od 1 listopada posługuje w naszej parafii i życzymy mu wielu łask Bożych. Podobnie dziękuję członkom chóru parafialnego, którzy, mimo iż bardzo chcą, nie mogą jeszcze uczestniczyć w regularnych spotkaniach i próbach. Dziękuję wszystkim, którzy poprzez swój śpiew przyczyniają się do podniesienia piękna liturgii.
 7. Bóg zapłać za ofiary na remont Kościoła.
 8. Jeszcze do końca listopada wystawiona będzie skrzynka, do której można składać na Wypominki roczne oraz Wypominki ze Mszą św. w 1szą niedzielę m-ca.
 9. Prasa katolicka.
 10. Zmarła śp. Teresa Wybraniec z Patrzykowa. Pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek…

 

 15.11.2020

 1. Dzisiejsza niedziela jest przedostatnią w roku liturgicznym. Słowo Boże skłania nas do refleksji nad tym, na co jest ukierunkowane nasze życie, do czego dążymy, co jest dla nas najważniejsze
 2. Za tydzień przeżywać będziemy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
 3. Dziś IV Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez Ojca św. Franciszka.  Pamiętajmy w modlitwie i czynach miłosierdzia o tych, którzy z różnych powodów znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.
 4. Tydzień w liturgii:
 • we wtorek wsp. św. Elżbiety Węgierskiej
 • w środę bł. Karoliny Kózkówny
 • w piątek św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
 • w sobotę Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.
 1. Składam serdeczne Bóg Zapłać Kołu Gospodyń Wiejskich z Nowych Gajęcic za przekazanie  kwiatów do dekoracji kościoła na Święto Odzyskania Niepodległości i dzisiejszą niedzielę oraz paniom, które wykonały wystrój
 2. Bóg zapłać za ofiarę na Kościół rodzinie z ul. Pajęczańskiej w  Nowych Gajęcicach.
 3. Kancelaria parafialna pozostaje jeszcze nieczynna. Pilniejsze sprawy załatwiamy telefonicznie lub drogą elektroniczną.
 4. Przypominamy o konieczności zachowania dystansu i noszenia maseczek ochronnych przez wszystkich uczestników liturgii.
 5. Intencje mszalne
 6. Zmarła śp. Krystyna Biernat z Nowych Gajęcic. Pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek…

 

8 listopada 2020 r.

 1.  Dziś przypada XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, poświęcony sytuacji Kościoła w Republice Środkowoafrykańskiej.
 2. W środę, 11 listopada, przypada 102 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Jest to święto narodowe, dzień wolny od pracy. Na Mszy św. z nowenną do św. Józefa o godz. 16.00 będziemy polecać Miłosierdziu Bożemu wszystkich, którym zawdzięczamy wolność i prosić będziemy Boga za Ojczyznę, by była wierna swym chrześcijańskim korzeniom. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flagi narodowej.
 3. W piątek przypada dzień imienin i urodzin śp. Ks. St. Ładochy. Z tej okazji mieszkańcy Patrzykowa od Łążka zamówili Mszę św. Zachęcam do wspólnej modlitwy za duszę zmarłego kapłana.
 4. W tym tygodniu kancelaria parafialna nieczynna.
 5. Za złożone ofiary na tacę z okazji 2giej niedzieli m-ca składam serdeczne Bóg Zapłać.
 6. Od wczoraj nas obowiązują nowe wytyczne dot. limitów osób w kościele – na 15-tu metrach kw. może przebywać jedna osoba, z zachowaniem 1,5 metra dystansu pomiędzy poszczególnymi osobami. Limit ten nie dotyczy wiernych przebywających poza budynkiem kościoła i korzystających z nagłośnienia zewnętrznego, jednakże zobowiązani są oni do zachowania dystansu i noszenia maseczek ochronnych.
 7. Intencje mszalne. Po przejściu na czas zimowy msza św. w dniu powszednim jest o godz. 16.30. W tym tygodniu porządek sprawowania Eucharystii będzie następujący… (przeczytać wszystko, a w środę – tylko tłustym drukiem)
«

II Niedziela Adwentu

»