Dziś jest niedziela, 21 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Daniel, Dalida

XXIV Niedziela Zwykła

dn. 12 wrz 2020

13 września 2020 r.

 1. Dzisiaj w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii św. przełożona z 17 maja. Módlmy się gorąco za te dzieci, które od dziś będą mogły w sposób pełny uczestniczyć we Mszy św., a my sami ożywmy w sobie miłość do Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którego także kiedyś przyjęliśmy po raz pierwszy. Przez cały tydzień dzieci wraz z rodzicami będą uczestniczyć we Mszy św. i przystępować do Komunii św. Biały Tydzień jest to czas szczególnej łaski. Drodzy rodzice dołóżcie starań, aby ten tydzień był dla waszych dzieci i dla was czasem błogosławionym, poświęconym na spotkanie z Chrystusem, który jest z nami pod postacią Chleba. Dziękuję rodzicom dzieci I Komun. za dar ołtarza dla naszej świątyni, którym są dwa nowe ornaty. Serdecznie dziękuję także za przygotowanie kościoła do dzisiejszej uroczystości i wykonane prace porządkowe wokół świątyni.
 2. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 12.00. odbędzie się uroczystość Rocznicy I Komunii św. dzieci z obecnej klasy V. W środę o 15.30 próba liturgiczna dla dzieci – obecność obowiązkowa, a w piątek od 16.00 spowiedź.
 3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna X Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego pod hasłem: „Budujmy więzi” Są to zarazem kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 4. Jutro, 14 września, obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża na pamiątkę odnalezienia drzewa Krzyża Świętego przez cesarzową Helenę, matkę Konstantyna Wielkiego – późniejszą świętą. Co roku podczas adoracji krzyża w Wielki Piątek składaliśmy ofiary na utrzymanie miejsc świętych w Ojczyźnie Jezusa, gdzie chrześcijanie są mniejszością. W tym roku nie było tej zbiórki, dlatego datek na ten cel będzie można złożyć do puszki w przyszłą niedzielę.
 5. W piątek, 18 IX, przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży.
 6. W poniedziałek, 21 września, parafia nasza przeżywać będzie Dobę Eucharystyczną.  Program tego dnia z porządkiem adoracji przedstawię w przyszłą niedzielę.
 7. Również za tydzień podam informacje nt. spotkań z rodzicami dzieci I-komunijnych i kandydatów do bierzmowania, którym przypominam o obowiązku udziału w coniedzielnej Eucharystii i miesięcznej spowiedzi.
 8. Składam serdeczne Bóg Zapłać za wszelką pomoc okazywaną parafii, w tym za dzisiejszą kolektę na cele gospodarcze. Dziękuję również za ofiary ma bieżące prace remontowe złożone w minionym tygodniu. (…)
 9. Zapowiedzi przedślubne: Karol Kacprzak, kaw. zam. w Makowiskach i Ewelina Koźmińska, panna, zam. w Makowiskach (zap. 1).
 10. W minioną niedzielę odbyło się parafialne dziękczynienie za plony. Barwny korowód dożynkowy liczył 9 reprezentacji z wieńcami żniwnymi, w tym dwa reprezentujęce sołectwo Patrzyków. Raz jeszcze chcę wyrazić ogromną wdzięczność wszystkim, dzięki których wysiłkowi i poświęceniu ta piękna staropolska tradycja może być podtrzymywana.
 11. Intencje mszalne

Ogłoszenia z zewnątrz:

 1. UMiG Pajęczno przypomina o Powszechnym Spisie Rolnym, który rozpoczął się 1 września i potrwa do 30 listopada br. Udział w spisie rolnym jest obowiązkowy, a do udziału w nim zobowiązani są wszyscy użytkownicy gospodarstw rolnych (zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze). Spisać można się samodzielnie w domu za pomocą komputera, bądź korzystając ze specjalnie przygotowanego stanowiska w Urzędzie Gminy w Pajęcznie – pokój 208, bądź też dzwoniąc na infolinię GUS. Z rolnikami, którzy nie spiszą się samodzielnie, skontaktują się rachmistrzowie telefoniczni lub terenowi.
 2. Przekazuję także prośbę sołtysa wsi Czerkiesy o poparcie inicjatywy pn. „Czerkiesy. Integracja” w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2021. Głos poparcia można oddać jeszcze do piątku m.in. w Bibliotece Pedagogicznej przy ul. Wiśniowej 7 w Pajęcznie.
«

XXIV Niedziela Zwykła

»