Dziś jest niedziela, 21 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Daniel, Dalida

XXII Niedziela Zwykła

dn. 29 sie 2020

30 sierpnia 2020 r.

 1.  W miniony poniedziałek przeżywaliśmy odpust parafialny ku czci św. Bartłomieja Ap. Uroczystość odpustowa jest bardzo ważnym wydarzeniem duchowym dla parafii. Wszystkim, którzy skorzystali z łaski tego dnia i przeżyli odpust owocnie składam serdeczne Bóg Zapłać. Niestety zdecydowana większość parafian, mimo że mieliśmy cztery msze św. do wyboru w różnych porach dnia, nie skorzystała z zaproszenia do świętowania.
 2. Pragnę podziękować wszystkim uczestnikom parafialnej pielgrzymki na Jasną Górę za podjęcie tego trudu, wzorową dyscyplinę w trakcie drogi i wspólną modlitwę na szlaku.. Szczególne podziękowanie składam odpowiedzialnym za zabezpieczenie techniczne pielgrzymki i kierowanie ruchem na drodze. Dziękuję także dzieciom, które włączyły się aktywnie w procesję eucharystyczną na Jasnej Górze sypiąc kwiatki przed Najśw. Sakramentem.
 3. Od dwóch dni obowiązują nas zaostrzone przepisy dotyczące obowiązku zasłaniania ust i nosa  wszędzie w przestrzeni publicznej, a więc w kościele i poza jego murami. Poza tym liczba osób, które mogą znajdować się w kościele została zredukowana o połowę. Stosowany jest tutaj wzór: 1 osoba na 4 mkw. Bardzo proszę o poważne potraktowanie aktualnej sytuacji i uszanowanie wrażliwości ludzi uczestniczących w nabożeństwach. Niektórzy denerwują się, bo mają własną opinię na temat ograniczeń związanych ze stanem epidemii, ale odpowiedzialność za dochowanie tego przepisu spada na proboszcza, stąd apeluję do wszystkich o przestrzeganie powyższych zaleceń.
 4. We wtorek rozpoczyna się nowy rok szkolny. Z tej okazji o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św., w czasie której będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo dla dzieci i nauczycieli na cały rok nauki i pracy.
 5. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca – Kościół zachęca nas do modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zapraszam do adoracji NS pół godz. przed mszą św. (od 17.00). W I piątek okazja do spowiedzi na rozpoczęcie roku szkolnego od godz. 16.30.
 6. W przyszłą niedzielę  dożynki parafialne. Zapraszam na Mszę św. dziękczynną za zbiory o godz. 12.00, po której tradycyjne dzielenie się dożynkowym bochnem chleba i miodem. Planowany z tej okazji program artystyczny z występem pierwszego tenora Opery Śląskiej i poczęstunkiem w domu parafialnym z wiadomych przyczyn nie może się odbyć.
 7. Wprowadzone ograniczenia w sprawowaniu liturgii sprawiły, że pierwsza Komunia święta nie może przybrać dotychczasowej formy ogólnej uroczystości dla wszystkich dzieci. Odbędzie się ona z podziałem dzieci na trzy grupy. Szczegóły zostaną podane dziś na spotkaniu po Mszy św. o godz. 9.00. (Próby dla poszczególnych grup o godz. 15.30: gr. 1 – wtorek, gr. 2 – środa i gr. 3 – czwartek)
 8. Uroczystość rocznicy I Komunii św. zaplanowana na 19 września – o ile nie zostaną zniesione obostrzenia – zostanie przesunięta w czasie tak, aby wszystkie dzieci mogły ją obchodzić razem.
 9. Niedziela
 10. Intencje
 11. Wczoraj zmarła Genowefa Ładocha, mama śp. Ks. prob. Stanisława. Pogrzeb odbędzie się w środę, 2 września o godz. 13.00 w parafii NMP Częstochowskiej w Gościszowie. Polećmy Bogu jej duszę. Wieczny odpoczynek…
«

XXII Niedziela Zwykła

»