Dziś jest środa, 24 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Kinga, Krystyna

XXI Niedziela Zwykła

dn. 23 sie 2020

23 sierpnia 2020 r.

  1.  Jutro przypada doroczny odpust parafialny ku czci św. Bartłomieja Ap. Msze święte o godz. 7.30, 9.00, 12.00 i 17.00. Zachęcam do skorzystania z łaski odpustu zupełnego, jaką daje Kościół. Warunki zwykłe to: stan łaski uświęcającej, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca św. Na uroczystą sumę zapraszam całą asystę procesyjną, ministrantów i lektorów, dziewczynki sypiące kwiatki, członków Żywego Różańca. Słowo Boże wygłosi do nas ks. prałat Kazimierz Bednarski.
  2. W środę przypada uroczystość MB Częstochowskiej – zapraszam na mszę św. z Nowenną do św. Józefa o godz. 8.00 rano. W tym dniu odbędzie się XXXI pielgrzymka z Makowisk na Jasną Górę. Informacje dla pątników: zbiórka przed godz. 14.00 na parkingu parafialnym. Ze względu na wymogi sanitarno- epidemiologiczne, większą część drogi pokonamy autokarami; ostatni 10-cio kilometrowy odcinek z Lubojny do Cz-wy pójdziemy pieszo. Zabieramy ze sobą tylko niezbędne rzeczy: wodę do picia, prowiant, nakrycie głowy. Ścisłym wymogiem w autokarze jest posiadanie maseczki ochronnej, a podczas drogi zachowanie wymaganego odstępu m. osobami. Na Jasnej Górze bierzemy udział w uroczystej procesji z Obrazem Maryi po Wałach (18.30), a następnie we Mszy św. odprawianej na Szczycie Jasnogórskim przez ks. abp Wacława Depo (19.00). Po Mszy św. wracamy autokarami do parafii. Dziś można odebrać w zakrystii plakietkę pielgrzymkową. Zachęcam, byśmy tradycyjnie na Jasną Górę weszli w jednolitych czerwono białych strojach, które wyróżniają nas spośród wielu innych pielgrzymów.
  3. Dziękuję za napływające ofiary z przeznaczeniem na prace remontowe (…). Dziękuję za zakup pięknych kwiatów do kościoła rodzinie naszych parafian z ul. Leśnej w NG.
  4. Dziękuję ponadto za wszelką pomoc udzieloną parafii w ostatnim czasie w formie pracy fiz. Przy utrzymaniu terenów zielonych, uporządkowaniu rabatek i wypieleniu chwastów na parkingu – p. Popielom, p. Zbigniewowi za prace ogrodowe i troskę o zieleń zwłaszcza w najgorętszych dniach lata, podobnie p. Halinie dziękuję za pomoc w utrzymaniu porządku i czystości oraz troskę o kwiaty i krzewy przy kościele i ogrodzie plebańskim, dziękuję paniom Stanisławie i Krystynie sprzątającym ofiarnie kościół za stałą troskę o czystość świątyni. Dziękuję paniom Agacie i Barbarze za przygotowanie dekoracji kwiatowych.
  5. Prasa katolicka.
  6. Cmentarz. Po raz kolejny jednak uprzejmie przypominam, że do pojemników na cmentarzu nie wrzucamy suchych kwiatów, trawy ani liści. Tego rodzaju odpady składamy obok, na ziemi. Wszystkie pojemniki są wyraźnie opisane, a jednak ciągle są pełne trawy, chwastów i innych bio-odpadów. Bardzo proszę o zrozumienie i współpracę.
  7. W niedzielę 6 września w naszej parafii przeżywać będziemy święto dziękczynienia za zbiory – dożynki.
  8. Intencje mszalne.
  9. Raz jeszcze serdecznie zapraszam na jutrzejsze patronalne święto naszego kościoła. Niech Bóg nam błogosławi…

 

«

XXI Niedziela Zwykła

»