Dziś jest czwartek, 18 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Emil, Erwin

Zbliża się odpust ku czci św. Bartłomieja Apostoła

dn. 21 sie 2020

W poniedziałek 24 sierpnia przypada doroczny odpust, czyli  święto tytułu naszego kościoła pw. św. Bartłomieja Ap. Msze święte w tym dniu będą sprawowane o godz. 7.30, 9.00,  12.00 i 17.00. Uroczystościom odpustowym przewodniczyć będzie ks. prałat Kazimierz Bednarski, który wygłosi także Słowo Boże. Serdecznie zapraszam do udziału w uroczystej sumie odpustowej o godz. 12.00.
Odpust jest to darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Rozróżnia się odpusty cząstkowe i zupełne (zależnie od tego, w jakim stopniu uwalniają nas od kary doczesnej). Odpusty te może zyskiwać każdy ochrzczony po spełnieniu odpowiednich warunków dla siebie lub ofiarowywać je za zmarłych.

Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

  • Brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego (jeżeli jest brak całkowitej dyspozycji – zyskuje się odpust cząstkowy)
  • Stan łaski uświęcającej (brak nieodpuszczonego grzechu ciężkiego) lub spowiedź sakramentalna
  • Przyjęcie Komunii świętej
  • Odmówienie modlitwy (np. „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo”) w intencjach Ojca Świętego (nie chodzi o modlitwę w intencji samego papieża, choć i ta modlitwa jest bardzo cenna; modlitwa związana z odpustem ma być skierowana w intencji tych spraw, za które modli się każdego dnia papież. Intencje te są zapowiadane w naszym biuletynie „Opiekun”,
  • Wykonanie czynności związanej z odpustem

«

Zbliża się odpust ku czci św. Bartłomieja Apostoła

»