Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

XVIII Niedziela Zwykła

dn. 01 sie 2020

2 sierpnia 2020 r.

 

  1. W rozpoczynającym się tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od. godz. 17.00 z modlitwami o powołania do służby Bożej w Kościele, a w piątek – zapraszam wszystkich czcicieli Serca Jezusowego, a szczególnie odprawiających I-sze pt m-ca, do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej. Okazja do spowiedzi od 16.45.
  2. Dzisiaj, 2.08 przypada franciszkański odpust Porcjunkuli, któremu poświęcony jest art. na parafialnej stronie internetowej. W Dworszowicach Pakoszowych dziś odpust ku czci MB Anielskiej.
  3. 6 sierpnia Kościół katolicki obchodzi święto Przemienienia Pańskiego zwane także epifanią lub teofanią. Liturgia tego dnia wspomina opisane w ewangeliach wydarzenie, przez które Chrystus objawił swoje bóstwo. Zapraszam na mszę św. o godz. 17.30.
  4. Z racji kończącego się Tygodnia św. Krzysztofa, możliwe jest jeszcze dziś poświęcenie pojazdów – zgłaszamy w zakrystii.  Przed kościołem możemy zaopatrzyć się w okolicznościowy brelok lub mały różaniec do samochodu. Są także do nabycia piękne obrazy sakralne i książeczki do nabożeństwa dla osób starszych.
  5. Zachęcam do zapoznania się z nowym numerem Opiekuna, który na stronie tytułowej przypomina o 100. Rocznicy Cudu nad Wisłą, a w środku zawiera szereg ciekawych artykułów  fotorelacje z życia parafii.
  6. Od przyszłej niedzieli można będzie zapisywać się na naszą parafialną pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się 26 sierpnia br. W tym roku, ze względu na rygory sanitarne dotyczące postojów, których nie jesteśmy w stanie spełnić, pielgrzymowanie będzie miało inną formą. Pieszo pójdziemy ostatnie 10 km z miejscowości Lubojna, dokąd docieramy autokarem. Po przyjściu na Jasną Górę, bierzemy udział w tradycyjnej procesji z obrazem Maryi po Wałach, a następnie we Mszy św. odprawianej na Szczycie Jasnogórskim przez ks. abp Wacława Depo. Po Mszy św. wracamy autokarem do parafii. Nie ma w tym roku pielgrzymki powrotnej. Zapisy do 18 sierpnia. Należy podać swoje dane adresowe i nr pesel; wpisowe wynosi 30 zł.
  7. Na prace remontowe przy kościele w minionym tygodniu wpłynęły ofiary od Parafian ze Starych Gajęcic, z ul. Polnej w Makowiskach, z Patrzykowa i z Podmurowańca o łącznej kwocie 950 zł. . Wszystkim darczyńcom składam serdeczne Bóg Zapłać.
  8. Zapowiedzi. W sakramentalny związek małżeński zamierzają wstąpić: Radosław Sobierajski, zam. w Pajęcznie oraz Ewa Woźniak,  zam. w Czerkiesach – zapowiedź druga.
  9. Intencje mszalne
  10. Zapowiedzi

 

 

«

XVIII Niedziela Zwykła

»